Вчені навчилися переміщати предмети за допомогою звуку

Вчені з фінського університету Аальто виявили метод, що дозволяє контролювати переміщення декількох об'єктів за допомогою одного джерела звуку
Depo.Життя
12 вересня 2016 21:21
ФОТО: depo.ua

Відзначається, що завдяки високій точності фахівцям вдалося виписати слова, керуючи предметами за допомогою звуку, передає depo.ua з посиланням на Інформінг.

Як стало відомо, для цього вчені скористалися послідовностями частот, при яких об'єкти переміщалися вздовж вузлових ліній по розрахункових траєкторіях.

За словами автора наукової роботи Цуань Чжоу, фахівці змогли встановити рекорд за кількістю незалежних рухів, керованих одним джерелом.

"Ми дуже раді, так як встановили новий рекорд за числом незалежних рухів, якими можна управляти одночасно за допомогою одного джерела", - поділився Цуань Чжоу.

Повідомляється, що дану технологію можна використовувати в водоймах, в фармакології, а також в тих місцях, де необхідно працювати з великими об'ємами рідини.

Фінські дослідники підкреслили, що використовуючи лише одне джерело звуку, можна рухати відразу кілька об'єктів. Цей науковий метод можна буде використовувати в різних водоймах для переміщення плавучих предметів, а також в процесі сортування мікроелектроніки.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя

Мітки: звук, вчені