Вчені довели, що куріння може призвести до розвитку недоумства

Куріння може стати причиною розвитку недоумства і хвороби Альцгеймера в старості
Depo.Життя
1 листопада 2016 08:55
ФОТО: depo.ua

До такого висновку дійшли фахівці медичного консорціуму Kaiser Permanente, повідомляє Depo.ua з посиланням на Ruposters.

У дослідженні взяли участь більше 20 тисяч жителів Північної Каліфорнії у віці від 50 років. Вчені встановили пряму залежність між ризиком розвитку деменції і кількістю викурених сигарет.

Як з'ясувалося, у респондентів, що викурювали по дві пачки сигарет в день, на 157% підвищувалися шанси на розвиток хвороби Альцгеймера в старості, а ризик виникнення деменції зростав на 172%. Фахівці відзначають, що регулярне споживання тютюну призводить до гіпертонії і поганого кровопостачання.

Відзначається, що якщо курець щодня вживав хоча б від половини до однієї пачки сигарет, то ризик розвитку деменції зростав на 37%, тоді як у тих, хто викурював від однієї до двох пачок в день шанси на виникнення неприємного захворювання підвищувалися на 44%. При цьому негативний вплив споживання тютюну на організм людини може бути ще вище, так як завзяті курці просто вмирають задовго до віку, в якому найчастіше розвивається старече недоумство.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя