Вчені довели, що ядро ​​Землі - тверде

Представники Австралійського національного університету довели, що ядро нашої планети - тверде, проаналізувавши сейсмічні хвилі з низькою амплітудою, які проходять через нього

Для досліджень вони використовували чутливе обладнання, яке зчитує сейсмічні хвилі, передає Depo.ua з посиланням на Science Alert.

Відкриття стало можливим завдяки виявленню зсувних або так званих J-хвиль, які можуть проходити тільки через тверді об'єкти.

Ці хвилі настільки непомітні, що вони вважалися "Священним Граалем" геології. Австралійські вчені змогли проаналізувати їх за допомогою вібрацій при землетрусах, коли вони луною відбивалися на поверхні планети.

"Використовуючи глобальну мережу станцій, ми беремо дані пар приймачів і кожного великого землетрусу для вимірювання подібності між сейсмограмами. Цей метод називається крос-кореляцією або мірою подібності. З цих подібностей ми будуємо глобальний коррелограмм - свого роду відбиток Землі", - говорить дослідник Хрвоє Ткальчіч.

Прийнято вважати, що ядро ​​Землі займає близько трьох чвертей Місяця, складене із заліза і нікелю, а також має приблизно таку ж температуру, як на поверхні Сонця.

Ткальчіч підтверджує - ядро ​​дійсно тверде, але, за його словами, воно трохи м'якше, ніж вважалось і може проявляти ті ж еластичні властивості, що й золото і платина.

Вчені переконані, що вивчення ядра Землі допоможе нам дізнатися не тільки, як була створена наша планета, а й має прямі наслідки на створення і підтримання геомагнітного поля, без якого не буде життя на поверхні Землі.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme