Вчені дослідили, яка робота сприяє збiльшенню тривалостi життя

Робота в саду чи на дачi сприяє збiльшенню тривалостi життя
Depo.Життя
10 червня 2016 20:53
ФОТО: depo.ua

Такого несподiваного висновку дiйшли науковцi Гарвардського унiверситету, пише depo.ua з посиланням на  Експрес.

За даними їхнього дослiдження, у якому взяло участь бiльше нiж 100 тисяч осiб, довше живуть тi люди, що регулярно пораються на городi чи в саду.

А ще внаслiдок дiяльностi такого виду на 34% знижується рiвень респiраторних недуг i на 13% -- ризик розвитку онкологiчних хвороб.

Загалом же дослiдники стверджують, що завдяки роботi на землi посилюється опiрнiсть органiзму й пiдвищується рiвень здоров'я людини.

У чому ж полягає така дивна залежнiсть, адже йдеться не про вiдпочинок, а про доволi нелегку працю?!

Як пояснив завiдувач лабораторiї наукових проблем амбулаторної допомоги ННЦ "Iнститут кардiологiї iменi М.Д. Стражеска" Анатолiй Дорогий, 40% тiла людини складаються з м'язiв, кожен iз яких має працювати, усiх їх треба задiювати.

Крiм того, для нормального функцiонування всiх органiв i систем людина має виконувати бiльш як тисячу рухiв на день.

"Натомiсть на роботi чи в побутi ми маємо лише певний рiвень навантаження, вдаючись до звичних одноманiтних рухiв. Примiром, йдемо до зупинки, сидимо на роботi (через що розвиваються так званi професiйнi хвороби), iнодi пiднiмаємося сходами, носимо важкi валiзи. Навiть прибираючи вдома, навантажуємо тi самi групи м'язiв, тодi як iншi, грубо кажучи, простоюють", - зазначив він.

За словами Дорогого,  на тлі недостатньої фiзичної активностi вiдбувається застiй кровi, через сповiльнення кровообмiну погiршується живлення внутрiшнiх органiв, серця, головного мозку. Через брак адекватних фiзичних навантажень потерпає і опорно-руховий апарат.

"Цi чинники призводять до погiршення роботи всього органiзму й провокують розвиток багатьох хвороб, зокрема мова про цукровий дiабет, гiпертонiю, остеохондроз. Тодi як науковцi довели: завдяки регулярним помiрним навантаженням люди втричi рiдше хворiють на серцево-судиннi недуги й вирiзняються сильнiшим iмунiтетом", -  розповів він.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя