Вчені дізналися, як були побудовані єгипетські піраміди

Учені знають всі способи, які використовували стародавні єгиптяни, щоб перевозити багатотонні кам'яні блоки з півдня на північ країни до місця будівництва великих пірамід Гізи

Depo.Життя
25 вересня 2017 22:29
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив в інтерв'ю арабській газеті "Аш-Шарк аль-Аусат" знаменитий єгипетський вчений-археолог і колишній глава Міністерства у справах старожитностей Єгипту Захі Хавас, передає Depo.ua з посиланням на РИА Новости.

Напередодні газета Daily Mail опублікувала статтю, в якій стверджується, що група археологів за допомогою стародавнього папірусу розкрила таємницю будівництва пірамід.

Повідомляється, що у документі детально викладено спосіб, який єгиптяни використовували понад 4600 років тому для доставки важких гранітних й вапнякових блоків на великі відстані (понад 800 кілометрів: з Асуана на півдні Єгипту в Гізу для будівництва великої піраміди Хеопса).

У папірусі, зокрема, розповідається, що для транспортування застосовувалися спеціальні будівельні водні канали.

За словами Хаваса, у цьому "відкритті" немає нічого нового.

"Транспортування здійснювалося зі спеціального порту в місці розробки каменю в Асуані на дерев'яних човнах, які рухалися по Нілу, а потім за будівельним каналах аж до спеціально влаштованого порту поруч з пірамідами", - сказав він.

Довідка: Знаменитий на весь світ археологічний комплекс пірамід Гізи розташований на західному березі річки Ніл під Каїром. Комплексу понад 4,5 тис. років, він складається з трьох великих пірамід: Хеопса, Хефрена і Мікеріна.l

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя