Вчені дізналися, чому розумні люди часто відчувають щастя на самоті

Часте спілкування з друзями може відволікати розумних людей від особистих думок

Дослідження показують, що велика кількість соціальних зв'язків робить розумних людей нещасними.

Еволюційні психологи Сатосі Каназава з Лондонської школи економіки та Норман Лі з Сінгапурського університету менеджменту з'ясували, що справжнє щастя розумні люди відчувають лише в компанії самих себе, повідомляє depo.ua з посиланням на Daily Mail.

Аналізуючи фактори, які впливають на суб'єктивне відчуття щастя сучасної людини, експерти провели опитування серед 15 тисяч респондентів віком від 18 до 28 років. Учені дослідили, як задоволеність життям залежить від щільності населення, кількості друзів і рівня інтелекту.
Результати опитування показали, що чим у більш густонаселеній області живе людина, тим менше вона задоволена своїм життям у цілому. Також вчені з'ясували, що чим більше у людей близьких друзів, тим щасливішими вони себе почувають.

Однак остання закономірність не властива розумним людям. Чим більше часу люди з високим рівнем IQ проводять зі своїми друзями, тим більш нещасними вони себе відчувають.

Сатосі Каназава та Норман Лі стверджують, що потреба в дружбі пов'язана з такою потребою у наших предків. Коли люди жили групами в 150 особин, то для виживання і розмноження мали частий контакт з друзями та союзниками. Більшості людей для щасливого життя дружнє плече необхідне й сьогодні.

На думку психологів, більш розумні люди володіють вищим рівнем загального інтелекту та здатні краще справлятися з труднощами сучасної епохи. Оскільки розумні люди пристосовані до життя краще, у них немає необхідності в постійному оточенні друзів. Більше того, часте спілкування з друзями може відволікати їх від втілення персональних амбіцій, яке приносить істинне щастя.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme