Вчені: діти, які пропускають сніданок, в майбутньому страждають на надмірну вагу

Дослідники з Лондона назвали фактори надмірної ваги у дітей. Серед них - куріння матері, нерегулярний сон і пропуск сніданків
Depo.Життя
11 листопада 2016 18:17
ФОТО: depo.ua

За даними дослідження в Університетському коледжі Лондона, ці фактори дуже важливі в прогнозуванні того, чи буде дитина страждати на надмірну вагу або ожиріння, передає Depo.ua з посиланням на Eurek Alert!.

Ці три фактори можуть бути змінені вже на ранніх етапах життя дитини, і дослідження підкреслює можливість того, що втручання могло б швидко вплинути на стримування ожиріння в дитячому віці. Зазначимо, що дослідження стосувалося змін індексу маси тіла протягом перших 10 років життя дитини.

"Добре відомо, що діти, у матерів яких був надмірна вага або ожиріння, мають більше шансів зіткнутися з тими ж проблемами. Але наше дослідження показує, що причини порушень можуть бути не тільки генетичними: порушення режиму, наприклад нерегулярний сон і пропуск сніданку, показують, як на ожиріння впливає навколишнє середовище", - говорить професор з Лондона Івонн Келлі, який проводив дослідження.

"Ці дані підтверджують необхідність розробки стратегій втручання, спрямованих на зниження вплив соціуму на зростання індексу маси тіла", - підкреслив учений.

У дослідженні також з'ясувалося, що грудне вигодовування і раннє введення твердої їжі не були пов'язані з дитячою вагою. Також споживання фруктів і солодких напоїв впливають на набір ваги, але в менше, ніж вважалося раніше.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя