"Вбивця 10 тисяч людей": Кому дають прихисток росіяни

М'янмарський генерал Мін Аун Хлайн, якого ООН звинувачує у геноциді народності рохінджа, швидкими темпами розкручується у російській соцмережі "ВКонтакте"

Журналіст відділу "Життя"
"Вбивця 10 тисяч людей": Кому дають прих…

Заблокований у Facebook, Мін Аун Хлайн знайшов прихисток у російській соцмережі, передає Depo.ua.

За три з половиною дні на сторінку підписалося понад 19 тис. користувачів.

Поведінка Мін Аун Хлайна у Facebook обернулася для соцмережі репутаційним скандалом. Генерал відкрито описував етнічну меншину М'янми - мусульманську народність рохінджа - як нелегалів і терористів.

З рік тому - описував у постах саму військову операцію, яку наразі вважають геноцидом. Щоправда, з часом знакові публікації зникли. А от так звані "пости ненависті" продовжували з'являтися і набирати численні лайки.

Сам Хлайн відкрито писав, що армія країни "ще не закінчила розбиратися з рохінджа".

ЩО СТАЛОСЯ У М'ЯНМІ

Історія конфлікту між буддистською більшістю і рахінджа тягнеться десятиліттями і нараховує не одне криваве загострення.

Останній пік припав на минуле літо. Бойовики з "Армії порятунку рохінджа Аракана" (АРСА) атакували понад 30 постів поліції і армійську базу, вбивши щонайменш 12 силовиків і 14 мирних мешканців. Влада М'янми почала антитерористичну операцію, але у ній перейшли будь-які межі гуманності. За версією армії країни, було вбито 400 людей, переважна більшість з яких - бойовики.

За версією ООН та правозахисників, жертвами стали 10 тисяч представників народності, а ще 700 тисяч були змушені залишити свої помешкання. Звинувачують армію М'янмі у нелюдському ставленні до етнічно-релігійної меншини - знущаннях і тортурах, в тому числі, жінок та дітей.

Попередня версія підтвердилася під час розслідування ООН, результати якого оприлюднили кілька днів тому: дії влади назвали геноцидом.

Міжнародна організація звинуватила Facebook в тому, що соцмережа не вдалася до активних дій проти поширення постів, які розпалюють ненависть і ворожнечу.

Зрештою, у Цукерберга прийняли рішення заблокувати сторінку Мін Аун Хлайна і ще 20 військових керманичів та активістів, причетних до кампанії. Вибачилися, мовляв, і справді вчасно не зреагували. Причиною ж назвали брак перекладачів з бірманської.

Доволі просту дію Facebook деякі аналітики вважають потужним інструментом зниження градусу агресії у країні. Адже соцмережа стала у М'янмі ледь не головним способом комунікації. Цим часто користуються місцеві мобільні оператори, пропонуючи користувачам соцмережі знижки на зв'язок.

РОСІЙСЬКИЙ ПРИХИСТОК

Чи стане "ВКонтакте" новим місцем загальнодержавної політагітації - наразі відкрите питання, але скидається на те, що Мін Аун Хлайн у російському інформ-просторі почувається вельми комфортно. Його пости - здебільшого бірманською - коментують не лише співвітчизники, але і російськомовні користувачі.

Вибір російської соцмережі видається доволі дивним, адже є більш близькі масові сервіси. Наприклад, у китайській Weibo зареєстровано 500 млн користувачів - та ж сама кількість, що у російського конкурента.

Втім, Мін Аун Хлайн активно наголошує, що прагне дружити з Росією. В одній з публікацій його команда постить фото із зустрічі з міністром оборони Росії Сергієм Шойгу.

ФОТО: ВКонтакте

Росія є одним з найбільших постачальників зброї у країну. Зокрема, минулої зими підписали договір про поставку шести російських винищувачів Су-30. На численних зустрічах домовляються про "обмін військовим досвідом" і, наприклад, спрощення умов заходження військових кораблів у порти.

А цього року М'янма стала однією з 32 країн, що взяли участь у Армійських міжнародних іграх на Росії.

Тож перехід генерала, а згодом, можливо і армії його прихильників можна трактувати не як вимушену дію, а як політичний крок з вельми прозорим посланням.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme