UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Важка форма коронавірусу дає серйозні ускладнення на серце, – вчені

Нещодавнє дослідження методом магнітно-резонансної томографії показало, що майже в половини зі 148 пацієнтів після одужання від тяжких форм COVID-19 з'явилися пошкодження серцевої тканини – міокардит, ішемія тощо
 

Про це йдеться в результатах дослідження, опублікованих у науковому медичному журналі Europena Heart Journal, інформує Depo.ua.

Це підтверджує попередні дослідження про те, що COVID-19 дає ускладнення на серце.

"Порушення в роботі серця – один із найпоширеніших побічних ефектів COVID-19, а також серйозний фактор ризику, який може вплинути на смерть від цієї хвороби. Тому вчені активно досліджують, до яких наслідків може приводити зараження коронавірусом нового типу для людей із хронічними хворобами серця та іншими станами, які пов'язані з роботою цього органу, – наприклад, ожирінням або діабетом", – йдеться у повідомленні.

В ході згаданого дослідження лікарі з Великої Британії і США досліджували 148 пацієнтів, яких виписали з шести лондонських клінік в червні 2020 року. Хвороба протікала у них у важкій формі – лікарі були змушені їх госпіталізувати, а 48 знадобилося і примусове вентилювання легенів. Головною ознакою, за якою пацієнтів відбирали для дослідження, був високий рівень тропоніну. Цей білок бере участь в процесі скорочення м'язів. Він виділяється в кров, коли м'яз з тих чи інших причин пошкоджується.

У підсумку, магнітно-резонансна томографія показала, що у 80 з 148 пацієнтів (54%) серцевий м'яз мав пошкодження. Докладний аналіз показав, що частина з цих пошкоджень були старими, а частина – новими, що з'явилися через коронавірусну інфекцію. У 39 пацієнтів (26%) пошкодження носили запальний характер, у 32 (22%) томографія показала ішемічну хворобу серця, а ще у дев'яти і те, й інше.

"Отримані результати дозволять у майбутньому запобігати подібним пошкодженням, а також заздалегідь визначати, яким пацієнтам потрібно більше уваги і виписаних ліків, щоб максимально зменшити наслідки від COVID-19", – сподіваються вчені.

Нагадаємо, в лютому українські лікарі також встановили, що люди, які перехворіли на коронавірус із відчутним перебігом, після хвороби нерідко мають ускладнення у вигляді серцевих захворювань.

Читайте також: Життя після коронавірусу: Які наслідки залишає COVID-19, і яких сюрпризів можна чекати після одужання

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"