Невідомий Вакарчук: ТОП-15 маловідомих фактів із життя рок-зірки

Сьогодні ювілей в одного із найавторитетніших українських музикантів - лідера гурту "Океан Ельзи" Святослава Вакарчука

Символічне народження

Святослав Вакарчук народився в знаменний день - коли київське "Динамо", забивши три м'ячі у ворота угорського "Ференцвароша", виграло перший для Радянського Союзу Кубок кубків.

Вакарчук - фото 1

Вакарчук - фото 2

Вакарчук у дитинстві і юності

Englishman in Lviv

Вакарчук дуже добре володіє англійською мовою, і доволі часто це демонструє. Народжений у сім'ї майбутнього ректора Львівського університету Івана Вакарчука, Святослав зі срібною медаллю закінчив Львівську лінгвістичну гімназію з поглибленим вивченням англійської мови.

40 років Вакарчука: 15 маловідомих фактів із життя рок-зірки - фото 3

Рок-баян

Майбутній рокер закінчив музичну школу, навчившись грати на не зовсім рок-інструментах - баяні та фортепіано. Якщо із баяном лідера "Океанів" ніхто ніколи не бачив, то за клавішні Вакарчук час від часу сідає. Останній тому приклад - кавер пісні "Мовчати" пам'яті лідера "Скрябіна" Андрія Кузьменка.

Крім того, Вакарчук також починав вчитися за класом скрипки, але викладач не схотів із ним працювати через те, що майбутня рок-зірка був лівшею і тримав скрипку не так, як усі інші.

40 років Вакарчука: 15 маловідомих фактів із життя рок-зірки - фото 4

Святослав Вакарчук на ювілейному концерті "Океану Ельзи" у Львові, який відбувся 24 серпня 2014 року

Амбідекстер

Пізніше Вакарчук зізнається, що насправді він добре володіє обома руками, тобто є амбідекстером. Щоправда, це стосується передусім вміння писати як лівою, так і правою рукою.

Формула Susy

У науці Вакарчук пішов дорогою батька, закінчивши фізичний факультет Львівського університету і захистивши кандидатську дисертацію на звання кандидата фізико-математичних наук в Інституті фізики конденсованих систем НАН України. Тема роботи — "Суперсиметрія електрона в магнітному полі".

Альбом, який випустив "Океан Ельзи" в ті роки називався аналогічно - "Суперсиметрія". Крім того, англійська абревіатура цього слова Susy - так називалась одна з пісень альбому.

Варто додати, що аспірантом Вакарчук пробув цілих 13 років. Активна музична діяльність кінця 90-их - початку 2000-их не давала багато часу для науки.

Крім того, у Вакарчука є ще одна вища освіта, - за спеціальністю "економіст-міжнародник".

Вакарчук - фото 4

Музиканти першого складу "Океану Ельзи" під час фотосесії для обкладинки свого першого альбому "Там, де нас нема"

Київ починається з Оболоні

Перший публічний виступ "Океану Ельзи" відбувся 1995 року на площі перед Львівською оперою. 1998 року молодий гурт підписує контракт із продюсером Віталієм Клімовим, записує свій перший альбом "Там, де нас нема" і переїжджає до Києва.

Всі учасники "Океану", щойно приїхавши до столиці, оселилися в одному районі міста - на Оболоні.

А пісню "Там де нас нема" на студії записували у Різдвяну ніч - 7 січня.

Пісні не для Океану

Вакарчук є автором відомої пісні "Він чекає на неї", виконавцем якої є Олександр Пономарьов. Цю пісню "Океан Ельзи" грав у рамках концертної програми "Тихий Океан" на початку 2004 року.

Музикант зізнався, що лише двічі писав пісні на замовлення - для реклами. З першої пісні нічого не вийшло, але друга - "Я їду додому" - стала широко відомою.

У Вакарчука є два сольних проекти, записаних без "Океану Ельзи". Вони втілилися в альбоми "Вночі" і "Брюсель".

40 років Вакарчука: 15 маловідомих фактів із життя рок-зірки - фото 6

Вакарчук під час концерту у Львові у рамках своєї програми "Вночі" (фото УНІАН)

Екзотичне хобі

Вакарчук цікавиться японською культурою та буддизмом, але особливо не афішує це.

"Я вже п'ять років не можу потрапити до Японії. Тому що я хочу поїхати туди або в березні-квітні , коли цвіте сакура, або на початку жовтня – це найкращий час. Але у мене весь час концерти", - сказав він позаминулого року в інтерв'ю "Кореспонденту". 

Серед своїх улюблених письменників він називає японців Юкіо Місіму і Харукі Муракамі, хоча найулюбленішим вважає Івана Франка.

Взагалі музикант добре знайомий зі світовою літературою, в тому числі і найсучаснішою.

Перший мільйонер

2005 року Святослав Вакарчук виграв один мільйон гривень у телешоу "Перший мільйон" — уперше за історію цієї програми в Україні. За тогочасним курсом валют ця сума дорівнювала $ 200 тис.

Виграш Святослав спрямував на благочинність.

 

Вакарчук - фото 5

Кандидат у народні депутати Святослав Вакарчук голосує на дострокових виборах до Верховної Ради 2007 року (фото УНІАН)

Похід у політику

У листопаді 2007 року Вакарчук був обраний народним депутатом України за списками блоку "Наша Україна - Народна самооборона", від цього блоку став міністром освіти і батько Святослава.

Однак 11 вересня 2008 року Вакарчук повідомив, що написав заяву про складення повноважень народного депутата України.

"У парламенті важка енергетика. Єдине спокійне місце, де почуваєшся вільно, – це буфет. Там все як у нормальному житті. Навіть більше, навіть самі депутати там стають іншими: сосиски і адигейський сир з медом роблять з ними диво", - прокоментував атмосферу у парламенті Вакарчук.

 

Коти Вакарчука

У нещодавньому ефірі шоу "Голос країни" рок-музикант між іншим повідомив, що у нього вдома живуть кілька котів, а найулюбленішою є маленька кішечка Яся.

 

Вакарчук - фото 6

Святослав Вакарчук та стилістка Ляля Фонарьова на одному з концертів Alfa Jazz Fest у Львові влітку 2014 року (фото УНІАН)

Невидима сім'я

Вакарчук багато років перебуває у громадянському шлюбі зі стилістом Лялею Фонарьовою, виховуючи прийомну доньку Діану.

Свої стосунки із Лялею Фонарьовою, за власним зізнанням, Вакарчук будував під музику Біллі Холідей, творчість якої відкрив для себе в ті роки.

ЗМІ кілька разів помилково і жартома "одружували" Вакарчука і Фонарьову, але вони не квапляться офіційно оформлювати свої стосунки. Хоча про бажання поповнити родину ще однією дитиною Вакарчук заявляв неодноразово.

Про свою сім'ю Вакарчук не любить говорити, але однією з його фішок є жіночий шалик, який він завжди прикріплює до стійки мікрофону під час концерту. Ця річ, швидше за все, належить коханій жінці музиканта.

 

Виступ на Майдані

Вперше на Майдані Вакарчук з'явився ще під час студентських протестів. Із часом його роль у Євромайдані стала ще помітнішою, пости рок-музиканта у Twitter розходилися тисячами репостів.

Однією із найбільших подій Євромайдану став годинний концерт першого складу "Океану Ельзи" на Майдані незалежності, який відбувся 14 грудня 2013 року. Після того Святослав Вакарчук, Павло Гудімов, Юрій Хусточка, Дмитро Шуров і Денис Глінін тільки раз грали на одній сцені - кілька пісень в рамках ювілейного концерту "Океану Ельзи" на НСК "Олімпійський" у Києві.

 

Вакарчук - фото 7

Допомога бійцям АТО

"Приватно я щотижня роблю щось для бійців у госпіталях, закупівля ліків, медична приладів тощо. Є іще великі проекти, як, наприклад, допомога Запорізькому, Харківському госпіталям, фонду "Таблеточки". Із концертів туру "Вночі" ми хочемо дати суттєву допомогу на закупівлю обладнання Львівському госпіталю", - розповів про свою волонтерську діяльність музикант, додавши, що також із друзями допомагає переселенцям.

Допомогу Вакарчук надає через свій благодійний фонд "Люди майбутнього".

 

Вакарчук - фото 8

16 людей з усього світу було обрано для участі у курсі Yale World Fellow 2015 і серед них - лідер "Океану Ельзи"

Знову студент

Цього року Вакарчук став стипендіатом програми Єльського університету Yale World Fellow 2015 і з середини серпня до середини грудня буде навчатися на спеціальному курсі, що готує потенційних молодих лідерів.

"Я хочу розширити свій світогляд. Це потрібно, щоб писати іншу музику, інші тексти, бачити по-іншому світу, можливо, допомагати Україні, можливо, бути ефективнішим", - так прокоментував він своє рішення.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook