В'язні Кремля: Володимир Присич – четвертий з "кримських диверсантів"

Три роки тому, 13 серпня 2016 в Севастополі російські окупанти схопили українського далекобійника Володимира Присича. Вони намагалися зробити з нього українського розвідника, а згодом засудили за перевезення наркотиків, примусивши тортурами обмовити себе

Depo.ua продовжує цикл про українців, ув'язнених і закатованих Кремлем.

Харків'янин Володимир Присич працював далекобійником на фірмі, що постачала меблі. 13 серпня 2016 року він повіз вантаж до окупованого Криму. В Севастополі, куди він приїхав через Керченську поромну переправу, його затримали співробітники ФСБ.

Після того як ФСБ повідомила про затримку "кримських диверсантів", а телеканал "Росія-1" 21 серпня 2016 року показав відео допиту Присича, стало зрозуміло, що з нього ліплять одного з диверсантів. Присич на відео заявив, що був завербований українською розвідкою і його задачею був збір інформації про пересування російської військової техніки територією Криму. Також керівництво нібито передало йому "коробочку" розміром 60 на 60 на 30 см для доставки на півострів.

У суді Присич відмовився від своїх слів, заявивши, що його примусили зачитати надиктований співробітником ФСБ текст зізнання під тортурами – його катували електричним струмом. За інформацією адвокатів, після затримання Володимир "перебував у стресово-депресивному стані від усвідомлення жахливої провокації, яку здійснили російські спецслужби стосовно нього", і побоювався за своє життя і здоров'я.

Щодо перевезення наркотиків, невинуватість Присича доводить той факт, що під час огляду його вантажівки, нічого забороненого там не знайшли. Після затримання у Володимира вилучили ключі, машина залишилася в Севастополі і перебувала без нагляду 9 годин, після чого в ній з'явилися згортки з марихуаною.

За інформацією близьких до слідства джерел, версія з наркотиками з'явилася після того, як Володимиру запропонували перекваліфікувати справу зі статті про диверсію (ст. 228 КК РФ) в обмін на неофіційну співпрацю. В'язень заявив суду, що після того, як в нього "знайшлися наркотики", слідчий сам заповнив протокол зі свідченнями і сказав Присичу поставити підпис.

8 травня 2017 року "суддя Гагарінського районного суду" Севастополя Павло Крилло засудив українця до трьох років позбавлення волі з відбуванням покарання в колонії загального режиму за зберігання наркотиків (ч.2 ст.228 КК РФ). "Суддя Севастопольського міського суду" Василь Авхімов 3 серпня 2017 року залишив вирок чинним. Володимир Причич відбуває сфальсифіковане покарання в російській колонії у Кабардино-Балкарії (ФКУ ІК-1, Чегемській район, п. Кам'янка, вул. Д.А. Мізіева, 1).

20 червня в нього оніміла частина голови, почалась кровотеча з носу і він втратив свідомість. Рідні підозрюють, що він переніс мікроінсульт.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook