В'язні Кремля: Олег Сенцов, який вирішив іти до кінця

Український режисер Олег Сенцов голодує вже 100 днів, вимагаючи звільнити українських політв'язнів Кремля

В'язні Кремля: Олег Сенцов, який ви…

Кіномитці всього світу стали на захист поневоленого Кремлем українського режисера Олега Сенцова. Але каральна машина країни-агресора не думає давати задній хід.

До початку голодування Олег Сенцов готувався два місяці, відмовляючись від передач.

Режисер заявив, що готовий померти, якщо його не почують.

"Я, Сенцов Олег, громадянин України, незаконно засуджений російським судом і знаходиться в колонії м. Лабитнангі, оголосив безстрокове голодування з 14 травня 2018 року. Єдиною умовою її припинення є звільнення всіх українських політв'язнів знаходяться на території РФ. Разом та до кінця! Слава Україні", - йдеться у заяві кінематографіста.

Звернення режисера на засіданні Ради Європи зачитав голова МЗС України Павло Клімкін.

Небайдужі українці та громадяни інших країн масово обрамовують світлини на аватарках у Facebook тематичним фреймом з хештегами #FreeSentsov (звільніть Сенцова) та #TheyAreStillThere (вони досі там).

У центрі Києва пройшов мітинг на підтримку незаконно утримуваного на території Росії українського режисера.

"Ми кажемо "Досить сидіти!" президенту, міністрам, депутатам, чиновникам: досить говорити про занепокоєння і потребу докладання зусиль - зробіть те, що треба. Ми не можемо допустити, щоб Олег помер у в'язниці, щоби понад шістдесят політв'язнів залишилися у тюрмах, щоб незаконні затримання і арешти продовжували бути нормою (як це сталося за ці чотири роки)", - йдеться у зверненні активістів.

ТАЛАНОВИТИЙ ПАТРІОТ

Сенцов народився у селі Скалисте Бахчисарайського району, закінчив КНЕУ, а потім - кінематографічні курси у Москві.

Відкрив власний комп'ютерний клуб у Сімферополі, захопився кіберспортом.

У 2008-2009 роках знімає короткометражки "Добре ловиться рибка-бананка", "Рік бика". У 2012-му дебютував з повнометражною картиною "Гамер" на міжнародному фестивалі в Ротердамі. Картина отримала премію Гільдії кінознавців та кінокритиків на фестивалі "Дух вогню".

У 2013-му презентував фантастичну драму "Носоріг", втім роботу над нею призупинив через участь у акціях Євромайдану. Олег Сенцов став активним учасником Революції гідності, брав участь у Автомайдані, намагався організувати патріотичні мітинги у Сімферополі і привозив продукти українським військовим у Криму.

Написав збірку з восьми оповідань, яка вийшла вже після ув'язнення Сенцова у 2015-му. За ґратами почав писати роман.

УВ'ЯЗНЕННЯ, ЯКЕ СПАНТЕЛИЧИЛО СВІТ

У травні 2014-го російські силовики затримали Олега Сенцова, Геннадія Афанасьєва, Олексія Чірнія та Олександра Кольченка в Сімферополі, пред'явивши звинувачення у підготовці терористичного акту.

Мовляв, в ніч на 9 травня хлопці готувалися організувати вибухи біля меморіалу "Вічного вогню" і пам'ятника Леніну в Сімферополі, а раніше - підпалити офіси громадської організації "Русская община Крыма" та "Единая Россия".

Сенцова етапували до Лефортово.

Свавілля Кремля вразило митців по всьому світу. 10 червня 2014-го члени ради Європейської кіноакадемії написали лист до Володимира Путіна та інших чиновників Росії з вимогою повернути процес у правове русло - наприклад, пред'явити режисеру конкретні звинувачення та ініціювати неупереджене розслідування. Під зверненням підписалися Педро Альмодовар, Акі Каурісмякі, Даніель Ольбрихський, Фолькер Шльондорф, Анджей Вайда, Кшиштоф Зануссі та інші.

25 серпня 2015-го у Ростові-на-Дону суддя Сергій Михайлюк засудив Олега Сенцова до 20 років позбавлення волі з відбуванням покарання у колонії суворого режиму. Сенцов разом з іншим обвинувачуваним у його справі Олександром Кольченком під час оголошення вироку заспівав гімн України та вигукнув "Слава Україні!".

16 листопада 2016 року у рамках акції Voice Project з вимогою звільнити Олега Сенцова виступив Джонні Депп - разом з іншими зірками він сфотографувався з табличкою політв'язня на грудях.

26 квітня 2017 року у Нью-Йорку (США) Олегу Сенцову заочно вручили премію американського ПЕН-клубу імені Барбари Голдсміт "Свобода писати".

У травні 2018-го із закликом звільнити режисера виступила Міжнародна спілка письменників.

У в'язниці Сенцов написав п'ять сценаріїв. Його збірку оповідань представили на Каннському фестивалі.

Depo.ua розпочинає спецпроект "В'язні Кремля". Ми нагадуємо історії українців, поневолених у СІЗО та тюрмах Росії. Багато з них постраждали через проукраїнську позицію, яку не побоялися відстоювати в умовах окупації. Деякі були викрадені з території України російськими спецслужбами – безпрецедентне свавілля у здавалося б демократичному XXI столітті. До когось силовики країни-агресора застосовували тортури, вибиваючи зізнання у нескоєних злочинах, або ж тиснули психологічно, намагаючись зламати. Багато з цих людей проявили справжній героїзм у важких умовах. Мета нашого проекту – не давати суспільству забути про українців, які потребують нашої підтримки та привернути увагу світу до злочинних і протиправних дій країни-агресора

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme