В'ятрович: Українцям не варто сьогодні вшановувати жертв Другої світової

22 червня не варто відзначати в Україні як річницю початку Другої світової війни
Depo.Життя
22 червня 2016 07:43
ФОТО: depo.ua

Таку думку висловив директор Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович на своїй сторінці у "Фейсбуці", передає depo.ua.

"Друга світова війна для українців почалася 1 вересня 1939 року. Україна відразу стала одним з її епіцентрів, її мешканці - серед перших її учасників і жертв. Днем поминання їх усіх, згідно з ухваленим минулого року закону, є 8 травня.

Тоді, що ми відзначаємо чи вшановуємо 22 червня? Те, що два тирани, які разом два роки перед тим почали світову війну, врешті зійшлися у двобої", - написав історик.

"Але важливіше пам'ятати про 23 серпня 1939, яке увінчало їх співпрацю і запустило маховик війни", - додав він.

В'ятрович нагадав, що розповідями про "віроломний напад" нацистів, Росія багато років намагалась замовчати той факт, що на початку війни СРСР та Німеччина були союзниками.

"Поминальні заходи 22 червня є елементом втримування радянського міфу про Другу світову, який розповідає про те, що війна нібито почалася щойно в 1941 "віроломним нападом" нацистської Німеччини. Його завдання приховати третину цієї війни коли СРСР був союзником Третього рейху, коли його війська самі "віроломно" нападали на сусідні країни. Тому нам слід відмовитися від поминальних заходів у цей, а вшановувати усіх загиблих у страшній війні з усім світом - 8 травня, у День пам'яті та примирення", - написав В'ятрович.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя