В які дні тижня частіше вмирають люди

Американські вчені з'ясували, в який день тижня люди найчастіше гинуть від вогнепальних поранень, а який день - найбезпечніший для поїздки на авто
Depo.Життя
20 квітня 2016 10:14
ФОТО: depo.ua

Також завдяки дослідженням стало відомо, чому сердечникам потрібно боятися понеділків, а діабетикам варто полюбити четверги, передає depo.ua з посиланням на gazeta.ru.

При поверхневому розгляді може здатися, що суттєвої різниці між днями тижня немає. Кількість померлих коливається від 5,6 млн у неділю до 5,7 млн ​​в суботу. Крім того, топ-10 причин смерті за період в цілому і за кожен з днів залишається незмінним: захворювання серцево-судинної системи, рак, хронічні захворювання дихальних шляхів, нещасні випадки, інсульт, хвороба Альцгеймера, діабет, грип і пневмонія, захворювання нирок і самогубства. Потім йдуть сепсис, хвороби печінки, хвороба Паркінсона, передозування наркотиками і СНІД.

Однак, якщо вивчити дані уважніше, можна знайти відмінності в тому, від чого помирають люди в різні дні тижня.

У понеділок свого піку досягає смертність від захворювань серця. Це підтверджують і дослідження 2005 року: найбільше раптових смертей від хвороб серця відбувається в понеділок.

У вівторок найчастіше вмирають від грипу і запалення легенів. З іншого боку, вівторок - найбезпечніший день для поїздок на автомобілі. Кількість смертей в автомобільних катастрофах в цей день найменша.

Середа знаходиться в середині по числу смертей за весь період - 5,6 млн.

Хоча четвер не може похвалитися найменшою загальною кількістю померлих, але
на нього припадає найменше смертей від серцевого нападу, діабету і вогнепальних поранень.

У п'ятницю люди часто вмирають від передозування наркотиків і, як і в понеділок, в результаті серцево-судинних захворювань.

Кількість загиблих в результаті нещасних випадків найбільше в суботу та неділю.

Найбільше смертей в автокатастрофах відбувається в суботу (42 тис.), трохи менше - в неділю (39 тис.) і п'ятницю (36 тис.). Крім того, на вихідні припадає пік загибелі людей від вогнепальних поранень: у неділю трохи менше, ніж в суботу (32,3 тис. проти 31,8 тис.). У суботу також гине найбільша кількість людей від контакту з отруйними рослинами і тваринами (216 смертей). У неділю цей показник досягає свого мінімуму (169 випадків).

До речі, вчені з'ясували, що найчастіше люди гинуть від укусів змій. Щорічно з цієї причини вмирає близько 20 тис. людей. За іншими даними, одна тільки середньоазіатська кобра щороку забирає життя 50 тис. життів.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя