В УПЦ МП звинувачують УПЦ КП і Правий сектор у захопленні храму на Тернопільщині

Сьогодні прихильники УПЦ КП за силової підтримки "Правого сектора" здійснили захоплення храму УПЦ МП на честь свю Івана Богослова, що в селі Колосова на Тернопільщині
Depo.Життя
10 червня 2016 21:29
ФОТО: depo.ua

Про це повідомили у Тернопільській єпархії, передає depo.ua з посиланням на Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

За твердженням УПЦ, вранці до церкви були завезені близько 50 молодих людей у камуфляжній формі і балаклавах, які оточили храмову споруду і не підпустили до неї місцевих парафіян. Бойовики спиляли замок на дверях храмової будівлі і з гаслами "Слава Україні! Смерть ворогам!" увірвалися в церковне приміщення, стверджують в УПЦ.

Раніше, 2 червня 2016 Львівський апеляційний господарський суд позбавив громаду УПЦ Колосової права власності на місцевий храм, скасувавши реєстрацію церкви за сільським приходом майже 10-річної давності.

В той же день, в іншій судовій інстанції Львова — апеляційному адміністративному суді — прийняли рішення, що представник державної влади — голова Тернопільської облдержадміністрації — має право перереєструвати статут Свято-Івано-Богословської громади УПЦ с. Колосова на статут УПЦ Київського патріархату.

При цьому, в самій УПЦ стверджують, що до сьогоднішнього дня релігійна громада села здійснювала богослужіння в храмі на підставі документа, згідно з яким у 1992 році місцева влада надала громаді УПЦ Колосової право користування будівлею. "Тому рішення Львівського апеляційного суду з юридичної точки зору виглядає досить суперечливим. Проте наявність цього дозволу, ні відсутність рішення про передачу сільського храму громаді Київського патріархату не завадили церковним рейдерам захопити храм", - йдеться в повідомленні.

Жителі Колосової публічно зверталися до представників української влади з проханням захистити їх конституційне право вільно сповідувати свої релігійні переконання, яке на місцевому рівні було грубо порушено. Селяни категорично відмовляються від почергових богослужінь, які їм намагається нав'язати місцева влада. Зараз віряни Колосової подають апеляцію на рішення львівських судів, щоб у правовому полі підтвердити свої права на храм.

В УПЦ МП звинувачують УПЦ КП і Правий сектор у захопленні храму на Тернопільщині - фото 1

В УПЦ МП звинувачують УПЦ КП і Правий сектор у захопленні храму на Тернопільщині - фото 2

В УПЦ МП звинувачують УПЦ КП і Правий сектор у захопленні храму на Тернопільщині - фото 3

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя