В УПЦ КП кажуть, що столичний "Марш рівності" обмежив права релігійної меншини

Представники церкви обурюються, що вчорашній Марш рівності, який відбувся у центрі Києва, обмежив права священнослужителів
Depo.Життя
13 червня 2016 08:17
ФОТО: depo.ua

Про це на своїй сторінці у "Фейсбуці" написав прес-секретар УПЦ КП Євстратій Зоря, передає depo.ua

"Єпископа Української Лютеранської Церкви В'ячеслава Горпинчука поліція не пропускала сьогодні (12 червня, - ред.) зранку до місця звершення богослужіння (громада УЛЦ орендує приміщення на вул. Терещенківській, яка опинилася в периметрі, оточеному поліцією), пропонуючи "звернутися до організаторів" гей-параду за дозволом (!) на прохід", - обурюється він.

"Було беззаконно обмежено конституційні права на свободу совісті та свободу пересування, безпідставно стороннім особам (які називали себе "волонтерами") були передані державні функції – визначати, чи може лютеранський єпископ (до речі, представник релігійної меншини!) скористатися правом на пересування і пройти до своєї громади на богослужіння, чи ні", - пише Євстратій Зоря.

Він наголосив, що "все це є прямим порушенням ст. 24 Конституції України", яка гласить, що громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом; не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками.

"Єпископа В'ячеслава Горпинчука обмежили в його правах саме на підставі його політичних та релігійних переконань. Ось такі вони – "права для всіх". Всі звірі рівні, але є рівніші за інших", - написав представник УПЦ КП.

Читайте також: Як пройшов Марш рівності у Києві (ФОТО)

Більше актуальних новин читайте на