Україна заборонила ще вісім російських книжок

На підставі висновків експертної ради Держкомтелерадіо з питань аналізу та оцінки видавничої продукції щодо віднесення її до такої, яка не дозволена до розповсюдження на території України, ТОВ "Центрпроект-Україна", ТОВ "Етніктрейд", ТОВ "ЯКАБУ ТРЕЙД" та ПП "Видавництво "Махаон-Україна" було відмовлено у видачі дозволів на ввезення з території держави-агресора восьми книжок, у яких присутні ознаки пропаганди

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на прес-службу Держкомтелерадіо.

Зазначається, що особливу увагу члени експертної ради приділяють сучасним дитячим виданням, які українські імпортери намагаються завезти з Росії, оскільки нерідко в них присутні ознаки пропаганди та використовуються маніпулятивні технології.

Зокрема, у сучасній дитячій казці Н.Євдокімової "Кімка і компанія", написаній під впливом "п'ятихвилинок ненависті" Дмитра Кисельова, позитивні російські дітлахи намагаються допомогти потворним істотам - "укропам" і "укропчастим", які "трусливые и подвиги совершать не умеют". Імпортеру відмовлено у ввезенні цієїкниги для розповсюдження в Україні.

Також, враховуючи висновки експертної ради, Держкомтелерадіо не надав дозволів на ввезення видання "45 татуировок личности. Правила моей жизни" М.Батирєва, окрема глава якої присвячена російському патріотизму та вихованню російських патріотів, а також дитячій книзі письменника радянської доби Л.Пантелєєва "Про Бєлочку і Тамарочку", написаній в 1940 році, а тому просякнутій духом і символами комуністичної ідеології.

Ознаки пропаганди держави-агресора присутні навіть у такому безневинному, на першій погляд, виданні, як "Дедушкины советы пчеловоду". Після згадок про винахідника вулика, українця Петра Прокоповича автор Є. Гребенніков підсумовує: "русские люди во многих вопросах пчеловодства были первыми и многие изобретения были созданы именно русскими". І це, на думку експертів, є типовим прикладом того, як Росія намагається привласнити українську історію, територію, поширити шовіністичні міфи про "братську колиску" народів-братів.

Не надано також дозволів на ввезення трьох книг із психології, у передмовах до яких всіляко пропагуються міфи про "наддержаву" Росію.

Приміром, у дусі імперських ідеологічних доктрин у передмові до книги "Мудрость психики: глубинная психология в век нейронаук" стверджується, що тільки Росія і росіяни врятували світ від фашизму під час Другої світової війни, і жодним словом не згадується внесок інших держав і народів у перемогу. І

мперські ідеї держави-агресора присутні і в передмовах до книг "Танцевальная терапия и глубиннаяпсихология: движущее воображение", "Словарь кляйнианского психоанализа".

Наголошується, що якщо в книзі немає "правильної" передмови, тоді для поширення пропагандистських гасел держави-агресора можуть використовуватися анотації до видань.

Зокрема, представляючи книгу американського астронавта Скотта Келлі "Стойкость: мой год в космосе", видавництво "Альпина нон-фикшн" анотацію до видання присвячує возвеличенню Росії та російської космонавтики, заявляючи, що вона "шокирует и вызывает уважение американцев".

Довідка: Починаючи з 20 травня 2017 року, дати набуття чинності постанови Кабінету Міністрів України № 262 "Деякі питання видачі (відмови у видачі, анулювання) дозволу на ввезення видавничої продукції, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України", Держкомтелерадіо надав 1 593 відмови у видачі дозволів.

Зокрема, на підставі негативних висновків експертної ради Держкомтелерадіо у зв'язку з невідповідністю Критеріям оцінки видавничої продукції, що дозволена до розповсюдження на території України, надано 92 відмови у видачі дозволів на ввезення 387 тис. примірників видань антиукраїнського змісту, а також ухвалене рішення про анулювання 1 виданого раніше дозволу.

Ще 1 501 відмову надано внаслідок подання суб'єктами господарювання не в повному обсязі пакетів документів, необхідних для одержання дозволу, або виявлення у поданих документах недостовірних відомостей.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme