В українських аеропортах позбудуться російської мови

У Міжнародному аеропорту "Бориспіль" та інших аеропортах не має бути оголошень російською мовою та комуністичних назв
Depo.Життя
17 жовтня 2016 13:47
ФОТО: depo.ua

Про це заявив міністр інфраструктури України Володимир Омелян під час апаратної наради, передає Depo.ua з посиланням на прес-службу відомства.

За його словами, вся інформація, яка розміщується в аеропортах України на електронних табло, вивісках, покажчиках або озвучується через гучномовці, має бути українською та англійською мовами.

"Жодної російської мови не має бути. Це не тільки питання вживання державної мови – це питання самоповаги передусім. Так само і працівники аеропортів при спілкуванні з пасажирами мають послуговуватись українською або англійською мовами", - наголосив міністр інфраструктури.

Він наголосив, що, відповідно до Закону про декомунізацію, має відбутися й зміна назв підприємств і установ, які мають відбиток радянщини.

"Це більшою мірою стосується "Укрзалізниці", бо ще й досі є низка станцій, які мають радянські назви. Але якщо аеропорт має термінал, склад, або хоча б кафе, в назві яких прослідковується радянський слід, це має бути змінено до першого грудня. Це питання принципове", -  зазначив міністр.

Міністр інфраструктури України планує звернутися з відповідним проханням до всіх авіакомпаній, які здійснюють авіаперевезення в Україні, щодо використання виключно англійської та української мов.

Окреме питання – транслітерація українських назв англійською мовою. Міністерство інфраструктури України виступить з відповідною ініціативою щодо врегулювання його на рівні Кабінету Міністрів України. 

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя