ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

В Україні зросла кількість нападів на журналістів та порушень свободи слова

У липні в Україні зафіксували 28 випадків порушень свободи слова та прав журналістів, що є найбільшою кількістю порушень із початку 2017 року

Depo.Життя
12 серпня 2017 23:35
ФОТО: depo.ua

Про це свідчать дані щомісячного моніторингу Інститут масової інформації (ІМІ), передає Depo.ua.

Також у липні було зафіксовано найбільшу кількість побиттів журналістів, що сталися з початку року, - шість випадків. Так, у січні загалом зафіксовано 15 випадків порушень свободи слова в Україні, у лютому - 21, у березні - 16, у квітні - 26, у травні - 24, у червні - 20.

"У липні найбільшу й однакову кількість порушень зафіксовано в двох категоріях - "побиття, напади" та "перешкоджання законній журналістській діяльності" - по 6 відповідно", - йдеться в повідомленні. Зазначено, що кількість побиттів журналістів у липні зросла у порівнянні з попередніми місяцями (червень - 3, травень - 3, квітень - 1, березень - 1, лютий - 1, січень - 0).

При цьому, за даними ІМІ, випадки нападів та побиття сталися в Дніпропетровській, Донецькій, Житомирській областях, а також у Вінниці, Миколаєві та Черкасах.

"Загалом порушення свободи слова та прав журналістів у липні зафіксовано в 15 областях України. Зокрема, лідером таких порушень цього місяця стали Київ, Миколаївська та Волинська області, де зафіксовано по чотири випадки відповідно", - доповіли експерти.

Згідно з даними моніторингу, порушували у липні право журналістів на професію приватні особи, правоохоронці, місцева та центральна влада, хакери, представники судової гілки влади та комунальних підприємств.

Крім того, у липні зафіксовано п'ять випадків погроз, чотири випадки інтернет-тиску, по два випадки обмеження доступу до публічної інформації та політичного тиску, також по одному випадку пошкодження майна журналістів, судових позовів проти ЗМІ та від журналістів.

Нагадаємо, 7 серпня Національна спілка журналістів України повідомила, що у липні в Україні зафіксували сім випадків побиття журналістів.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя