В Україні зняли з ефіру ще один російський серіал

Держкіно знімає з ефіру російський телесеріал "Я дарю тебе счастье" після його початку
Depo.Життя
10 листопада 2016 16:13
ФОТО: depo.ua

Про це після завершення засідання Експертної комісії з питань розповсюдження і демонстрації фільмів при Держкіно заявив перший заступник голови агентства Сергій Неретін, передає Depo.ua з посиланням на "Укрінформ". 

"До нас вчора звернулася Нацрада з питань телебачення і радіомовлення, також Держкіно отримало аналогічні звернення від громадських організацій щодо того, що серіал "Я дарю тебе счастье", якому ми видали прокатне посвідчення, має ідентичний варіант, що демонструється в Росії, - "Солнце в подарок". За всіма ознаками, йдеться про один і той самий твір. Нацрада зазначає, що цей фільм є в державному реєстрі Російської Федерації під іншою назвою - "Солнце в подарок", із зовсім іншим режисером тощо. Вони переглянули цей серіал, переконалися, що це той самий твір, і на підставі цього прислали нам висновок", - сказав Неретін.

Він зазначив, що це й стало причиною того, щоб сьогодні скликали Експертну комісію, аби розглянути ситуацію.

"Оскільки виробники фільму, які були присутні на цьому засіданні, визнали свою помилку, - що подали недостовірні дані, - Держкіно змушене буде скасувати прокатне посвідчення. Якщо вони подадуть нові документи, зі зміненими даними, ми будемо це вирішувати", - зазначив Неретін.

За його словами, у цьому разі скасування посвідчення - в повноваженнях Держкіно, і для цього рішення Експертної комісії йому не потрібне. А також, що рішення Держкіно вірогідно набуде чинності вже сьогодні.

У листі Нацради йдеться про те, що "подвійне трактування вихідних даних одного і того самого твору може мати ознаки поширення недостовірної інформації з метою нівелювання законодавчих вимог, зокрема статті 15 Закону України "Про кінематографію". Факт подвійного трактування зафіксований під час моніторингу Національної ради.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя