ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

В Україні збільшився рівень захворюваності на кашлюк, - МОЗ

В Україні у 2016 році було зафіксовано 3132 кількість хворих на кашлюк, тоді як у 2015 році – 2426

Depo.Життя
25 квітня 2017 14:38
ФОТО: depo.ua

Таку інформацію надав державний заклад "Український центр з контролю та моніторингу захворювань МОЗ України", поінформувало Міністерство охорони здоров'я у відповідь на запит Радіо Свобода, повідомляє Depo.ua.

"Спостерігаються спалахи кашлюка, наприклад, минулого року у Дніпропетровській області від кашлюку померло семеро невакцинованих дітей. В Україні тільки за минулий рік, на 30% збільшився рівень захворюваності на кашлюк. Також минулого року було декілька випадків правця у невакцинованих дітей", – йдеться у відповіді.

Крім того, інформує МОЗ, у 2016 році в Україні зберігалася стабільна епідемічна ситуація з дифтерії, зареєстровано чотири спорадичних випадки захворювань. У 2015 році зареєстровано два випадки цього захворювання.

За даними МОЗ, від усіх цих захворювань (кашлюка, дифтерії і правця) в Україні наразі є вакцина АКДП виробництва Serum Institute of India.

"Зважаючи на збільшення кількості дітей, які захворіли на кашлюк в Україні, та навіть випадки правця в контексті довготривалої відсутності вакцин, закликаємо батьків негайно вакцинувати своїх дітей, щоб захистити їх від небезпечних захворювань", – мовиться у публікації МОЗ "Правда про вакцини від дифтерії, кашлюку та правця (АКДП)".

Вакцини, придбані Міністерством охорони здоров'я через ЮНІСЕФ і ПРООН, є пре-кваліфікованими Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ). Це означає, що незалежно від країни походження вони повністю відповідають найвищим міжнародним стандартам якості. Вони є безпечними та ефективними, заявляють у МОЗ.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, охоплення вакцинами в Україні є найнижчим в Європі. Станом на 2016 рік в Україні було вакциновано лише 46% дітей при потребі в 95%.

Як відомо, зараз в Україні триває глобальний Тиждень імунізації.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя