В Україні запрацювала "гаряча лінія емоційної підтримки"

В Україні запустили проект "Лінія життя. Україна", мета якого – створити національну гарячу лінію емоційної підтримки та запобігання самогубствам

Робота над проектом розпочалася з ініціативи Міністерства охорони здоров'я за участі громадських організацій, повідомляє Depo.ua з посиланням на сайт відомства.

Головою проекту став Піт Шмігель, у минулому – голова громадської органзації Lifeline Australia, гаряча лінія якої щороку допомагала близько 1 млн жителів Австралії.

"Робота, яку виконують неурядові організації в Україні у сфері психічного здоров'я, надихає. Важливо так само мати лідерство в цьому питанні самого міністра", – заявив Шмігель за результатами зустрічей із представниками громадських організацій, що працюють у сфері психологічної допомоги.

Він також підкреслив, що найголовніше тепер – те, що і в представників громадськості, і в Міністерстві однакове бачення шляхів подолання проблем, які існують наразі в цій сфері в Україні.

Загальноприйнятими світовими стандартами організації гарячих ліній психологічної допомоги є робота в цілодобовому режимі без вихідних, безкоштовність, анонімність, наявність єдиного національного контактного номеру, ґрунтовна підготовка працівників і максимальна емпатія до клієнта.

Піт Шмігель підкреслив, що завдяки роботі в такому форматі в Австралії вдається врятувати 50 тис. життів щороку.

"Коли українці в кризовому стані телефонуватимуть на "Лінію життя", ми хочемо, щоб вони знали, що до них поставляться з повагою, їх вислухають і почують (на жаль, іноді слухати і чути – це різні речі), підтримають, що їхня ситуація не є безнадійною, і в подальшому їм є куди звернутися за допомогою. Ці невеликі акти співчуття часто рятують життя", – додав Шмігель.

Наразі в Україні ситуація щодо самогубств вкрай тривожна, визнають у МОЗ. Україна входить до 25 країн з найвищими у світі показниками самогубств, які водночас є одними з найвищих у Європі. Кризу посилює також військовий конфлікт на сході країни.

"Самогубство – це трагедія, яка стосується не лише однієї людини, а й рідних та всього народу. Формуючи розуміння проблем цих людей та налаштованість їм допомогти, можна реально запобігти самогубству. Я дуже вдячна громадським організаціям, які сьогодні працюють разом задля порятунку українців", – заявила голова МОЗ Уляна Супрун.

На сьогодні всі організації, що беруть участь у проекті, займаються розробленням оперативного плану. Також тривають переговори з міжнародними співтовариствами.

Нагадаємо, в Україні майже щодня фіксуються випадки самогубства.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme