ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

В Україні відзначають свято Покрови та День козацтва

Сьогодні, 14 жовтня, християни східного обряду святкують Покрову Пресвятої Богородиці
Depo.Життя
14 жовтня 2016 10:25
ФОТО: depo.ua

Як повідомляє Depo.ua, свято Покрови здавна є одним із найулюбленіших українських свят, хоча воно й не входить до 12 головних церковних свят року, тобто не є дванадесятим.

Свято Покрови Пресвятої Богородиці було встановлене в 1164 році князем Андрієм Боголюбським.

За легендою, у цей день військо давніх русів на чолі з Аскольдом взяло в облогу Константинополь. Мешканці міста в гарячій молитві звернулись до Божої Матері з проханням про порятунок. Богородиця з'явилася перед людьми та вкрила їх своєю покровою (омофором). Після цього вороги вже не могли побачити цих людей. Як вказують деякі джерела, вражений Аскольд та його дружинники прийняли святе хрещення і стали християнами.

Покрова в Україні одночасно є і святом козацтва, адже це свято було найзначущим для козаків. У цей день на Січі відбувалися вибори нового отамана. Козаки вірили, що свята Покрова охороняє їх, а Пресвяту Богородицю вважали заступницею і покровителькою православного воїнства.

На честь Покрови козаки будували багато храмів, деякі з них збереглися й донині. Перлинами архітектури вважаються Покровський собор Харкова, зведений у 1689 році, та київська трьохбанна церква Покрови на Подолі, зведена у 1766-му.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя