В Україні щодня гине 10 людей через неправильно обладнані пішохідні переходи

Статистика свідчить, що кожного дня в Україні гине 10 пішоходів і ще близько сотні зазнають різних травм

Depo.Життя
21 жовтня 2017 09:49
ФОТО: depo.ua

У сюжеті ТСН йдеться, що у кожному місті є свої місця смерті, передає Depo.ua.

В Сумах це вулиця Героїв Крут, де крутий з'їзд із мосту завершується пішохідним переходом.

"Нервовий стрес, вікна ж сюди виходять, чую скрегіт гальм постійно. Ми вже звикли, що якщо нема удару, то можна і не визирати", - зізнається мешканка будинку поряд.

У Чернівцях найнебезпечнішою для пішоходів ділянкою називають вулицю Винниченка, де колись п'яний водій збив на смерть жінку з трьома дітьми. Зараз вже є кнопковий світлофор, але люди тут усе одно гинуть чи не кожні декілька місяців.

У Дніпрі на набережній автомобілі вкрай рідко пропускають пішоходів.

У столиці ж одним із місць смерті є Голосіївський проспект – тамтешня "зебра" лише цьогоріч бачила кілька смертельних ДТП.

Експерт у галузі безпеки дорожнього руху пояснює, що дорожники не врахували погану оглядовість для водіїв, тому місце є дійсно небезпечним.

Погіршує ситуацію не лише недбалість тих, хто встановлює знаки, але й погане освітлення вулиць, неправильно припарковані машини та стерта фарба розмітки. Самі дорожники кажуть, що найдієвішим засобом безпеки є лежачі поліцейські – штучні перешкоди, перед котрими водій вимушений загальмувати, аби не пошкодити своє авто.

Для пішоходів рятівними можуть стати досить елементарні дії.

"Може, це наївно, але підходячи до проїжджої частини, подивитися ліворуч – переконатися, що немає транспорту, який наближається. І почати йти, дійти до осевої, на кілька секунд пригальмувати, подивитися праворуч. Продовжити, закінчити перехід", - розповів керівник служби контролю за розміщенням і технічним складом засобів регулювання дорожнього руху та вдосконалення його безпеки Максим Євдокімов.

Однак дуже часто і дорослі, і діти переходять дорогу, навіть не повертаючи голови в жодну зі сторін, звідки може прийти потенційна смерть.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя