В Україні планують прибрати з міст усі СІЗО і колонії

Міністерство юстиції України планує перенести слідчі ізолятори та колонії за межі міст
Depo.Життя
19 липня 2016 17:43
ФОТО: depo.ua

Про це повідомила перший заступник міністра юстиції Наталія Севостьянова, передає depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Ви розумієте, що сьогодні немає бюджетних коштів, щоб побудувати нову пенітенціарну систему, і ми не просимо їх з бюджету. Сьогодні ми шукаємо механізми, які використовували наші міжнародні партнери. Коли, застосовуючи механізм державного приватного партнерства, залучивши інвестора, спочатку будувалася нова установа за межами міста, а на місці старої установи вже будувалися нові будинки", - сказала вона.

Севостьянова нагадала, що в Україні вже стартувала пенітенціарна реформа.

"В Україні стартувала пенітенціарна реформа. Вона стосується багатьох складових. Ми випробовуємо нову систему, щоб люди, які стали на слизький шлях, могли повернутися до нормального життя", - зазначила вона.

У Мін'юсті наполягають на тому, що всі колонії та слідчі ізолятори треба винести за межі міст, а почати планують з Лук'янівського ізолятору.

"Всі ви знаєте, що цій будівлі понад 150 років. Найстаріша була побудована 1863 року. Всі ви бачили плісняву на стінах, каналізацію, яка майже не працює. Всі ви знаєте, в яких умовах перебувають люди, до яких ще немає вироку суду", - сказала Севостьянова.

В Мін'юсті ще не прорахували, скільки буде коштувати новий проект, але планують залучати інвесторів, а не використовувати бюджетні кошти.

"Наші колеги з Польщі надали нам свої плани і ми розраховуємо, скільки це може коштувати. Це довготривалий процес, але ми повинні шукати шляхи у вирішенні цього питання", - повідомила Севостьянова.

Народний депутат Андрій Помазанов каже, що у Верховній Раді вже розробляють відповідні законопроекти.

"На базі комітету у Верховній Раді було створено робочу групу, яка розробляє нове законодавство, яке дозволить будувати нові корпуси для слідчих ізоляторів та виправних колоній. Ми зараз створили три нові департаменти, замість пенітенціарної служби, щоб ми могли будувати нову систему. З нами працюють багато закордонних спеціалістів, ми хочемо розробити якісну законодавчу базу", - сказав Помазанов.

За його словами, на сьогодні ще не вирішено, що буде на місці слідчого ізолятору, але першочергово треба побудувати новий об'єкт.

Нагадаємо, що Лук'янівське СІЗО планують виставити на продаж, і вже шукають інвестора, який побудує за межами Києва нове СІЗО.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя