В Україні можуть заборонити головний новорічний фільм СРСР

Радянська комедія Ельдара Рязанова "Іронія долі або з легким паром" може потрапити під заборону в Україні
Depo.Життя
23 грудня 2015 08:25
ФОТО: depo.ua

Про це заявили у Національній раді з питань телебачення і радіомовлення України, передає depo.ua з посиланням на "Апостроф".

Справа в тому, що одну з ролей у фільмі виконує російська акторка Валентина Тализіна, яка входить до списку осіб, що представляють загрозу національній безпеці та контент за участю яких заборонений для трансляції в Україні.

Прийняті в поточному році зміни до закону "Про кінематографію" передбачають, що Державне агентство з питань кіно відмовляє у видачі прокатного свідоцтва фільму, "одним з учасників якого є фізособа, включена до переліку осіб, що створюють загрозу національній безпеці". Перелік складає Міністерство культури на підставі звернень Ради нацбезпеки, СБУ та Нацради з телерадіомовлення.

У той же час у законі не уточнюється, чи поширюється ця заборона і на фільми, прокатне свідоцтво на які отримано раніше. У списку заборонених серіалів і фільмів, який складають Держкіно, "Іронія долі" відсутня, однак його складено ще до того, як Міністерство культури оприлюднило свій перелік осіб, що представляють загрозу нацбезпеці.

На сайті Нацради чітко вказано, що під заборону потрапляють всі фільми і програми за участю осіб із "забороненого переліку".

"Національна рада нагадує телерадіоорганізаціям і провайдерам програмної послуги, що згідно закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційного телерадіопростору України" Міністерство культури склало перелік осіб, які створюють загрозу національній безпеці. Тому фільми, передачі та інші програми за участю осіб, внесених до нього, не можуть транслюватися в ефірах телерадіоорганізацій", - підкреслили в Нацраді.

Нагадаємо, радянський і російський режисер Ельдар Рязанов помер в ніч на 30 листопада 2015. Радянська актриса Лія Ахеджакова заявила, що Рязанов виступав проти політики Володимира Путіна.

Рязанов також виступав проти анексії Криму.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя