В Україні можливі землетруси, подібні італійським

Сейсмоактивний пояс, що охоплює Італію, частково зачіпає й Україну
Depo.Життя
26 серпня 2016 17:10
ФОТО: depo.ua

Про це заявляє заступник директора Інституту геофізики НАН України Олександр Кендзера, передає depo.ua з посиланням на "5 канал".

Зокрема, аналізуючи нещодавні руйнівні землетруси в Італії, Кендзера зазначив, що сейсмоактивний пояс, що охоплює постраждалу країну, частково зачіпає й Україну.

Учений впевнений, що виключати повторні підземні поштовхи на Донбасі чи в інших регіонах України не можна, адже Маріуполь, південні області – особливо Одеса – Прикарпаття та Закарпаття перебувають в зоні можливої сейсмічної активності.

"На нашій території, на жаль, також можуть бути землетруси. Ми розташовані в тій самій зоні, що і Італія – це потужний сейсмоактивний пояс нашої планети, який утворився внаслідок того, що Африканська плита ніби тисне знизу вверх по карті, а Євразійська навпаки – рухається назустріч.

Очевидно, що зіткнення таких величезних мас приводить до того, що виникають такі напруження, ці напруги реалізуються у вигляді рухів і землетрусів. Землетрус, який відбувся в Маріуполі, відбувся на краю цього сейсмоактивного поясу, який, на превеликий жаль, охоплює також і Карпати наші, і Одеську область, Миколаївську, ну і йде на Крим", - підкреслив він.

Нагадаємо, сильний землетрус магнітудою 6,0 стався в ніч на середу в центральній частині Італії. Руйнування зафіксовані в трьох областях - Лаціо, Умбрії і Марке.

Жертвами землетрусу стали 267 людей.

Сейсмічна активність в центрі Італії не припиняється. За даними сейсмологів, в зоні землетрусу було зафіксовано вже близько 460 підземних поштовхів (афтершоків).

У зв'язку з цим влада Італії ввела в країні режим надзвичайної ситуації.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя