В Україні більше половини пасажирів електричок їздять "зайцями", – Омелян

Без співпраці залізниці та місцевої влади у приміських перевезеннях через 5-10 років електрички просто зникнуть

По це повідомив міністр інфраструктури Володимир Омелян коментуючи ситуацію, коли пасажири, які не вміщаються в електрички і дизель-потяги, блокують їх рух, передає Depo.ua із посиланням на "Укрінформ".

"Приміське залізничне сполучення у всіх країнах світу є дотаційним. І Україна не повинна бути винятком, але, на жаль, є. "Укрзалізниця" виконала рекомендацію міністерства - почала вкладати кошти в оновлення електричок. А ось місцева влада не поспішає співпрацювати із нею у цьому напрямку, хоч і зацікавлена у тому, щоб робітники доїжджали потягами до місць праці у містах", - зазначив міністр.

За його словами, транспортникам потрібно провести переговори з місцевими органами влади щодо компенсації залізниці збитків за перевезення на потягах місцевого сполучення.

Водночас необхідно налагодити 100-відсотковий облік пасажирів. Оскільки зараз 50 відсотків із них їздять "зайцями", необхідно прорахувати реальну вартість пасажиро-кілометра і вийти на нормальну економічну формулу.

Відтак Омелян вважає, що місто зацікавлене мати робочу силу, тому повинно створювати нормальні умови для її доставки, а не перекладати це лише на залізницю.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна