В Україні зареєстрували COVID-вакцину, яку Степанов везе із Індії

В Україні зареєстрували вакцину CoviShield, яку виготовляють у індійському Інституті сироватки крові за ліцензією Oxford-Astra Zeneca

В Україні зареєстрували COVID-вакцину, я…
Фото: Рixabay

Про це йдеться у повідомленні прес-служби Міністерства охорони здоров'я, передає Depo.ua.

"Вчора, 22 лютого 2021 року, Міністерство охорони здоров’я в Україні зареєструвало вакцину проти COVID-19 Oxford/AstraZeneca для екстреного медичного застосування", - зазначили у МОЗ.

У МОЗ нагадали, що ця вакцина розроблена Оксфордським університетом та британсько-шведською компанією AstraZeneca. Вона виробляється на потужностях Serum Institute (Індія) має локальну (торговельну) назву Covishield. Вакцину Oxford/AstraZeneca для екстреного застосування вже схвалила Всесвітня організація охорони здоров’я, також дозвіл на її використання дали Велика Британія, Європейський Союз та Індія.

У повідомленні зазначається, що Oxford/AstraZeneca (Covishield) подали на реєстрацію до Державного експертного центру Міністерства охорони здоров'я 15 лютого, а в Україні діє закон, який спрощує процедуру реєстрації вакцин від COVID-19 та скорочує її до п’яти робочих днів.

"Україна отримала інформацію від COVAX про постачання від 2,2 до 3,7 млн доз вакцин Oxford/AstraZeneca у І–ІІ кварталі 2021 року. Крім того, вакцина буде закуплена за державні кошти напряму у виробників.  Україна також уклала додаткові прямі контракти на постачання вакцини від COVID-19, які розроблені за участю компаній AstraZeneca (Британія-Швеція) та NovaVax (США) і виробляються на потужностях Serum Institute (Індія)", - зазначили у МОЗ.

В Україні зареєстрували індійську вакцину Oxford/AstraZeneca (Covishield)

Нагадаємо, 18 лютого міністр охорони здоров'я Максим Степанов повідомив, що вилетів до Індії, щоб проконтролювали відправку партії вакцин проти коронавірусу в Україну.

21 лютого Максим Степанов похвалився, що особисто проконтролював відвантаження першої партії вакцин CoviShield з завода-виробника в Індії до України.

Заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко повідомив, що перша партія вакцин CoviShield, яку виготовляють у індійському Інституті сироватки крові за ліцензією Oxford-Astra Zeneca, уже 23 лютого вранці повинна прибути в Україну

Довідка: Міністерство охорони здоров'я оприлюднило план вакцинації населення України проти коронавірусу. Цей процес розтягнеться на п'ять етапів, протягом яких провакцинують дев'ять пріоритетних груп населення.

Перший етап вакцинації охопить 370 тис. жителів, в основному тих, хто має найбільший ризик інфікування. Це, зокрема:

- працівники мобільних бригад вакцинації;
- медпрацівники, лікарі та середній медичний персонал, які працюють з COVID-пацієнтами;
- працівники лабораторій, де досліджуються аналізи на COVID-19;
- працівники екстреної медичної допомоги;
- персонал і люди, які живуть в інтернатах і будинках для людей похилого віку;
- військовослужбовці, які беруть участь в Операції Об’єднаних сил. 

Національна програма з вакцинації передбачає щеплення від коронавірусу для 50% населення України до першого кварталу 2022 року.

План вакцинації від коронавірусу в Україні 2021

Читайте також: Українців щепитимуть від коронавірусу вакциною з Індії: Чи виправдана паніка навколо препарату

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme