В Україні кожний четвертий підліток залежний від соцмереж, - ЮНІСЕФ

Майже кожен четвертий український підліток 10-17 років зазначає, що за останній рік регулярно розумів, що не міг думати ні про що, окрім моменту, коли зможе знову користуватися соціальними мережами

Такими є результати дослідження, оприлюднені дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), інформує Depo.ua з посиланням на "УНІАН".

Опитування показало, що майже кожен п’ятий підліток регулярно нехтував іншими справами (хобі, спорт) через те, що хотів бути в соцмережах. Кожен шостий зізнавався, що мав регулярні сварки через використання соцмереж. Кожен десятий підліток регулярно брехав батькам або друзям про час, проведений у соцмережах. Виділяються 10-річні хлопчики (35,2) - кожен шостий повідомив про таку поведінку.

Третина підлітків використовують соцмережі, щоб позбутися негативних відчуттів.  Майже кожен п’ятий відчував себе незадоволеним, бо хотів більше часу проводити в соцмережах. З дорослішанням це незадоволення меншає.

Про невдалі намагання скоротити час, витрачений на соцмережі, сказали більше третини дітей, дівчата повідомляли частіше, ніж хлопці. Загалом 40% підлітків "декілька разів на день" або "постійно цілий день" спілкуються з близькими друзями або подругами онлайн. Інтенсивність спілкування залежить від віку підлітків – чим вони старші, тим воно інтенсивніше.

Більшість підлітків користуються гаджетами від півгодини до двох годин на день. Сюди входять як ігри, так і домашня робота, спілкування в чатах тощо. У вихідні дні час проведення за гаджетами зростає до 3-5 і навіть 6 годин на день.

Нагадаємо, ЮНІСЕФ найближчим часом доставить в Україну додатково 780 тисяч доз вакцин проти кору за зекономлені на попередніх закупівлях кошти.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна