В Україні планують засадити школярів за парти на 12 років

У новій редакції Закону про освіту, яку розробляє група за участю представників комітету ВРУ з освіти і науки, Міносвіти, експертів Академії педагогічних наук та громадських організацій, передбачається запровадження в Україні 12-річної середньої школи

В Україні планують засадити школярів за…

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на ZN.UA.

Відзначається, що запровадження 12-річної школи відповідає європейській практиці. З переходом на 12-річку українські атестати про загальну середню освіту визнаватимуть в ЄС.

Розробники проекту Закону про освіту обирали між двома варіантами: 5 + 4 + 3 роки (відповідно, початкова, середня і старша школа) та 6 + 3 + 3. Зупинилися на першому, оскільки він ближчий до нинішньої структури освіти.

Новий закон фокусуватиме увагу на освіті протягом життя, і шкільне навчання розглядається саме в цьому контексті. Пропонується чітко структурована шкільна система, прив'язана до віку дитини.

За новими правилами, з початкової школи і по 9 клас не буде ні профілізації, ні спеціалізації.

По закінченню 9 класу випускники складатимуть ЗНО та профорієнтаційні тести, на підставі яких і визначатимуться, де навчатися далі.

А ось старша школа обов'язково планується відокремленою. Це будуть навчальні заклади трьох типів: професійний ліцей (одночасно із загальною середньою освітою учні отримують тут кваліфікацію «кваліфікований працівник»), академічний ліцей (профільна старша школа, яка готує учнів до подальшого навчання у виші) і коледж.

В останньому навчання триватиме не 3, а 4 роки. Випускники отримають ступінь молодшого спеціаліста. Однак такий поділ не означає, що вступати до вишу можна тільки після академічного ліцею.

Додатковий 12-й рік навчання дозволить збалансувати програми і розвантажити учнів, позбавивши їх громіздких домашніх завдань та великої кількості уроків.

Навчання у ліцеї має закінчитися незалежним зовнішнім оцінюванням знань. Його результати будуть відображені в атестаті.

Ігор Лікарчук, директор УЦОЯО, підкреслює: «Обов'язкове перебування у школі не повинне означати автоматичного отримання документа про освіту. Має бути законодавчо закріплено, що держава зобов'язується навчати кожну дитину в школі до певного віку. Однак це не означає, що він має бути таким, щоб дитина обов'язково здобула повну загальну середню освіту. Результати навчання мають визначатися через систему незалежного оцінювання. І не так важливо, скільки років знадобиться батькам, аби дати таку освіту своїй дитині, - 10 чи 12».

Наголошується, що до початку літа законопроект про 12-річне навчання має бути внесений у Верховну Раду.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme