У Супрун хочуть скасувати сумнівні дитячі щеплення

Міністерство охорони здоров'я України планує врегулювати використання комбінованих вакцин для проведення вакцинації дітям першого року життя і скасувати щеплення, ефективність яких не була доведена

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на сайт МОЗ, де для громадського обговорення розміщено відповідний проект наказу.

"Проект розроблений для оптимізації чинного календаря профілактичних щеплень та підвищення охоплення вакцинацією проти вакцинокерованих інфекцій, зокрема гепатиту В", - йдеться в документі.

Оптимізація календаря щеплень передбачає, зокрема, перенесення вакцинації другої дози щеплення проти гепатиту В з першого на другий місяць життя дитини, і використання комбінованої вакцини з компонентами проти дифтерії, коклюшу, правця, гемофільної інфекції типу b та гепатиту В.

Автори проекту наказу зазначають, що використання комбінованих вакцин доцільно з економічної та з медичної точки зору, оскільки істотно зменшує кількість відвідувань установ охорони здоров'я, завантаженість кабінетів щеплень та медичного персоналу, збільшує кількість дітей, щеплених своєчасно, зменшує парентеральне навантаження і стрес від щеплення у дитини.

Разом з тим, проект наказу передбачає припинення ревакцинації вакциною проти туберкульозу в сім років відповідно до рекомендацій ВООЗ, згідно зі схваленою Кабміном концепції Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2018-2021 роки, проект якої був погоджений Національною академією медичних наук.

Проект наказу погоджується з рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) по оптимізації календарів профілактичних щеплень.

Нагадаємо, 9 лютого в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун повідомила, що в Україні на сьогодні лише 50% населення вакциноване від дифтерії і правця.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна