В Павлограді утилізували радянські міжконтинентальні ракети

На Павлоградському хімзаводі вже утилізували дві третини радянського міжконтинентального спадку
Depo.Життя
28 жовтня 2016 23:16
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на "Радіо Свобода".

На державному підприємстві НВО "Павлоградський хімічний завод" повністю завершили утилізацію других ступенів ракет. Про це поінформував генеральний директор підприємства Леонід Шиман.

За його даними, таким чином наразі підприємство утилізувало 108 або 67% ступеней застарілих ракет РС-22 від загальної кількості звезених на завод з усієї України: повністю завершена утилізація 54 третіх ступенів ракет, 54 других ступенів ракет і як "пілотний" проект утилізована одна перша ступінь.

Наразі, як заявив Леонід Шиман, на підприємстві все ще зберігається 54 перші ступені ракет, які потребують утилізації.

"Ми завершили утилізацію останньої, 54-ої другої ступені. Отже, із 163 ступенів, які прийшли до нас на утилізацію твердого ракетного палива, 109 ступенів на сьогодні утилізовано", – зазначив генеральний директор.

За його словами, утилізація твердопаливних ракет на заводі триває з 2004 року. Фінансування з державного бюджету за ці роки надходило нерівномірно й не в повному обсязі, приблизно на 50% від потреби.

Щоб завершити утилізацію ракет повністю, каже Шиман, підприємство потребує добудови виробничих потужностей, тоді це можна було б реалізувати за два роки. Якщо ж держава не знайде коштів на добудову, процес утилізації все одно триватиме, але повільніше: повністю завершити утилізацію корпусів ракет та ракетного палива зможуть за 4-5 років.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя