В ООН закликали Україну не вимагати реєстрації для виплат переселенцям

Організація Об'єднаних Націй закликає полегшити механізм виплати соціальної допомоги і пенсій внутрішньо переміщеним особам
Depo.Життя
9 вересня 2016 14:02
ФОТО: depo.ua

Про це заявив спеціальний доповідач ООН з питань прав переселенців  Чалока Беяни, передає depo.ua з посиланням на "РБК-Україна".

"Найбільшою проблемою тут є те, що для отримання пенсії і соціальних виплат повинна бути реєстрація. Такі виплати повинні бути відокремлені від реєстрації. Враховуючи, наближення зими, ці виплати повинні бути відокремлені від реєстрації. Інститут старої прописки, хоча і скасований законом, ця практика продовжується", - сказав Беяни.

Він закликав уряд ухвалити комплексну програму, яка б вирішувала питання внутрішньо переміщених осіб, збільшити зусилля, щоб вирішувати проблеми переміщених осіб з Донбасу та Криму.

"З часу мого останнього візиту урядом зроблено багато - це ухвалення спеціального закону та створення окремого міністерства. Однак необхідно докладати більше зусиль по реалізації цього закону та щодо координації зусиль всіх відомств, які цим займаються", - зазначив він.

Крім того, спецдоповідач ООН наглосив, що в Україні відсутній механізм виплат ВПО за втрачене майно.

"Мінський процес повинен бути спрямований і на рішення проблем тимчасово переміщених осіб", - додав Беяни.

Нагадаємо, що, за даними ООН, понад 2 мільйони осіб, які проживали на Донбасі, змушені були покинути свої будинки після початку збройного конфліктуЗа інформацією українського міністерства соцполітики, кількість внутрішніх переселенців із зони АТО становить 1,785 мільйона осіб.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя