UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

В окупованому Сімферополі російські силовики "заблокували" акцію кримських татар

В окупованому Сімферополі співробітники МВС Росії та Росгвардії попросили розійтися учасників зборів біля пам'ятного знаку жертвам депортації кримських татар на залізничному вокзалі

Як пише Крим.Реалії, учасників мітингу попередили про відповідальність за "несанкціонований публічний захід", передає Depo.ua.

Зазначається, що наприкінці заходу виник конфлікт між активістами і співробітниками правоохоронних органів Росії. Після короткої словесної перепалки люди почали розходитися.

Траурний захід, присвячений Дню пам'яті жертв депортації кримськотатарського народу, завершився біля пам'ятного каменя безпосередньо на залізничному вокзалі, звідки відправляли вагони з людьми у 1944 році.

Приблизно 50 людей пройшли колоною до вокзалу зі скверу біля бульвару Леніна, багато – з національною символікою. Біля каменю присутні прочитали молитву, кілька живих свідків депортації розповіли про свій досвід і закликали не забувати про загиблих.

Активістка Українського культурного центру в Криму Олена Попова, яка поклала квіти до пам'ятника на залізничному вокзалі, повідомила, що невідомі прибрали з пам'ятника прапор України.

Зазначається також, що в Москві у суботу проходять одиночні пікети на підтримку кримських татар.

Активісти фотографуються з плакатами і публікують фото з пікетів у Facebook.

Разом із тим, підконтрольна Росії кримська влада проводить в різних регіонах окупованого Криму заходи до 75-х роковин депортації кримських татар.

Практично у всіх регіонах ці заходи проводяться за одним і тим же сценарієм: покладання квітів до пам'ятних знаків, мітинги і молитви в мечетях.

Нагадаємо, сьогодні в Україні вшановують пам'ять жертв геноциду кримськотатарського народу.

Довідка: У 1944 році в цей день почалася операція з депортації кримських татар, яка мала катастрофічні наслідки для кримськотатарського народу в місцях заслання.

Впродовж року до закінчення війни від голоду, хвороб і виснаження загинуло понад 30 тисяч людей.

Після депортації радянський режим вдався до нівелювання історичної пам'яті про кримської державності і кримських татар.

25 червня 1946 року Крим був позбавлений статусу автономії і перетворено на звичайну область РРФСР, а впродовж наступних двох років понад 80% оригінальної кримської топоніміки замінили на стандартні радянські назви.

У 1989 році депортація була визнана Верховною Радою СРСР незаконною і злочинною.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme