В окупованому Криму визнали плачевність ситуації з водою для зрошування землі

Без наповнення Північно-Кримського каналу дніпровською водою в окупованому Криму неможливо повноцінно займатися сільським господарством
Depo.Життя
28 січня 2016 08:07
ФОТО: depo.ua

Про це сказав "голова Держкомводгоспу" окупованого Криму Ігор Вайль, передає depo.ua з посиланням на "РИА-Крым".

За його словами, на сьогоднішній день на півострові зареєстровано 406 тис га зрошуваних земель. З них у 2015 році змогли отримати необхідне зрошування тільки 10 тис га.

"При сьогоднішніх програмах, які є в Мінсільгоспі з розвитку меліорації, неможливо цими грошима скористатися, тому що немає дебету води. Ми за минулий рік на зрошення витратили всього лише 7 млн ​​кубометрів води і окропили 10 тис га. При Україні у нас зрошення в повний зріст займало порядку 900 млн кубометрів води. Бувало, 1 млрд ми брали на зрошення. І зрошували 146 тис га", - повідомив він.

За словами кримського "чиновника", система зрошення на півострові - найбільша в Європі, і те, що Крим потребує "великої" воді, заперечувати не можна. 

Нагадаємо, вода з материкової частини України забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал, що йде від Дніпра. Ця вода використовувалася для поливу сільгоспугідь. Після анексії Криму Росією подачу води каналом було припинено.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя