В окупованому Криму розібрали до каменя колись стратегічний Багеровський аеродром

Колись стратегічний Багеровський військовий аеродром під Керчю, який брав участь в ядерній програмі країни, був проданий в 2012 році і з тих пір розбирається новим власником на матеріали

В окупованому Криму розібрали до каменя…

В мережі оприлюднили відео, зняте з безпілотника, яке демонструє, що від велико споруди фактично вже нічого не залишилося, передає depo.ua.

Як зазначає автор відео, з початком будівництва моста через Керченську протоку розбирання значно прискорилося: знімали плити, дробили бетон, вивозився пісок.

Ще в березні спостерігалася велика активність процесу демонтажу: можна було бачити енергійну роботу екскаваторів, вантажівок, каменедробильних машин та іншої спеціальної техніки. Сьогодні на місці колишньої авіабази абсолютно безлюдно. Викладене плитами полотно під'їзних доріг розбите великими вантажівками. З злітних смуг повністю видалений бетонний щит - залишилася лише подушка з каменю, щебеню і піску, яка вже заростає травою. Похмура картина руйнування доповнюється оточуючими видами вигорілих полів.

Від численних споруд цього великого військового об'єкта майже нічого не залишилося. Якісь будови використовуються фермерами та місцевими жителями за новим призначенням. Ще залишилося кілька величезних підземних бункерів, які збоку здаються пагорбами. Один з них розкритий і частково розібраний, що відображене на відео. Його бетонні арки продані для створення вуличної сцени в одному з найближчих селищ.

Багеровський аеродром входив у програму розвитку малої авіації в Криму, затверджену в лютому 2011 року. За задумом Рескомтрансу, до 2015 року всі міста півострова мали з'єднати регулярними авіарейсами. Втілити ці плани не вдалося.

Ще раніше, 2006-го, кримська влада планувала задіяти аеродром у Багеровому для розвитку Східного Криму як курортної зони. Оскільки злітна смуга аеродрому була розрахована на прийом "Буранів", Багеровому пророкували майбутнє пасажирського аеропорту під будь-які типи літака "Боїнг".

У травні 2012 року аеропорт продали місцевій приватній компанії, яка відразу взялася розбирати його на будівельні матеріали. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme