В окупованому Криму релігійні обряди татар можуть опинитися "поза законом"

Кримським імамам натякнули, що традиційні домашні обряди будуть поза законом
Depo.Життя
8 серпня 2016 06:29
ФОТО: depo.ua

Про це написав муфтій Духовного управління мусульман України "Умма" Саїд Ісмагілов на своїй сторінці у "Фейсбуці", передає depo.ua.

"Кримським імамам натякнули на те, що традиційні поховальні й поминальні обряди, що відбуваються вдома, будуть поза законом. Такі зібрання, де читається Коран і молитви за померлого, не забороняли навіть за часів Радянського Союзу... Але сучасна Росія зазіхає навіть на побутову релігійність. Вже і вдома не можна буде помолитися за батьків, разом з іншими родичами", - написав Ісмагілов.

"Такими діями, таким втручанням в релігійне життя людей, російська влада прискорює загибель цієї недоімперії. Не можна в людей відбирати компоненти національної та релігійної ідентичності. Адже людей буде не зупинити, коли їм нема чого буде втрачати, окрім кайданів", - додав він.

Як пише видання Avdet, співробітники ФСБ провели профілактичні бесіди з місцевими імамами. Предметом спілкування став "пакет Ярової".

За інформацією першого заступника голови Меджлісу Нарімана Джеляла, зараз йде збір повної інформації про імамів, муллахів, керівників мусульманських громад і навіть обмивателів покійників і копачів могил.

Як відомо, російська окупаційна влада в Криму здійснює репресивні заходи щодо кримських мусульман, звинувачуючи їх у причетності до міжнародної ісламської політичної організації "Хізб ут-Тахрір", яку на Росії вважають терористичною.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя