В окупованому Криму релігійні обряди татар можуть опинитися "поза законом"

Кримським імамам натякнули, що традиційні домашні обряди будуть поза законом

Про це написав муфтій Духовного управління мусульман України "Умма" Саїд Ісмагілов на своїй сторінці у "Фейсбуці", передає depo.ua.

"Кримським імамам натякнули на те, що традиційні поховальні й поминальні обряди, що відбуваються вдома, будуть поза законом. Такі зібрання, де читається Коран і молитви за померлого, не забороняли навіть за часів Радянського Союзу... Але сучасна Росія зазіхає навіть на побутову релігійність. Вже і вдома не можна буде помолитися за батьків, разом з іншими родичами", - написав Ісмагілов.

"Такими діями, таким втручанням в релігійне життя людей, російська влада прискорює загибель цієї недоімперії. Не можна в людей відбирати компоненти національної та релігійної ідентичності. Адже людей буде не зупинити, коли їм нема чого буде втрачати, окрім кайданів", - додав він.

Як пише видання Avdet, співробітники ФСБ провели профілактичні бесіди з місцевими імамами. Предметом спілкування став "пакет Ярової".

За інформацією першого заступника голови Меджлісу Нарімана Джеляла, зараз йде збір повної інформації про імамів, муллахів, керівників мусульманських громад і навіть обмивателів покійників і копачів могил.

Як відомо, російська окупаційна влада в Криму здійснює репресивні заходи щодо кримських мусульман, звинувачуючи їх у причетності до міжнародної ісламської політичної організації "Хізб ут-Тахрір", яку на Росії вважають терористичною.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя