Намети і бутерброди на Банковій: Що за Майдан проти капітуляції готують Зеленському

Напередодні саміту "нормандської четвірки", де буде обговорюватися низка важливих питань, від газу і миру, до повернення полонених, в Києві і регіонах плануються масштабні акції, які в разі "зради" обіцяють перерости в тривалі протести 

Намети і бутерброди на Банковій: Що за М…

9-го грудня на саміті у форматі "нормандської четвірки" в Парижі мають зустрітися Путін із Зеленським, за участі президента Франції Макрона та німецької канцлерки Меркель. Зустріч Путіна і Зеленського анонсували ще 27 листопада на Росії, обмовившись, що Путін припускає таку можливість, і що зустріч, вірогідно, не буде формальною.

Зеленський окреслив свої очікування від саміту. За його словами, одне з ключових питань, яке він планує підняти – це звільнення полонених. "Я дуже хочу великого обміну "всіх на всіх". Мене цікавлять всі наші, щоб вони всі були вдома", – зазначив президент. Другим питанням він назвав безпекову ситуацію на Донбасі: "Якщо всі сторони захочуть припинення війни так, як цього хочемо ми, то ми можемо добитися серйозних результатів щодо виведення військ та незаконних збройних формувань". Також, за його словами, буде підніматися питання місцевих виборів на цій території.

"Для нас найважливіше, щоб це відбувалося за законом України, щоб там були представлені всі наші партії, щоб були іноземні спостерігачі, щоб був доступ журналістів", – зазначив він, додавши, що буде підняте і питання щодо повернення контролю України над державним кордоном.

При цьому український президент зазначив, що вже сам факт зустрічі вже можна вважати перемогою.

Але електорату не вистачає такої ж впевненості. На вулиці вже готуються вийти люди, щоб повідомити президенту свою думку і застерегти його від непопулярних рішень, а саме – капітуляції. Напередодні саміту, 8 грудня, тобто у неділю, вже анонсовано два великих заходи. 

Які мітинги плануються на 8 грудня, з приводу "нормандської зустрічі"

"Рух опору капітуляції" 8 грудня о 19:00 влаштовує "Варту на Банковій" – акцію громадського контролю за перебігом переговорів у Парижі, як зазначають самі організатори. Акції від РОК також плануються в цей день в Чернівцях (слоган "Бережемо Україну!), у Львові (Збережи свою Україну!) і в Івано-Франківську (Чаювання у "Нормандському форматі"). Не виключено, що і в інших містах.

На Фейсбуці було створено головну і регіональні групи, де учасники обговорюють майбутній захід. Головна група – дуже активна. Постійно публікуються тривожні дописи про те, чому від нормандського саміту не варто чекати чогось хорошого.

"9 грудня в Парижі нас можуть продати Росії. Або за газ, або – за просто так, це неважливо. Важливо цього не допустити. Єдиний доступний на сьогодні для державницьких сил засіб протидії капітуляції – потужний громадянський протест. Об'єднаний рух з чіткими вимогами. І з чітким планом дій", – пояснюють в групі. На думку організаторів, існує небезпека, що "Росія буде вимагати від офіційного Києва влізти в чергову газову кабалу, надати автономію "ДНР-ЛНР" (які є окупаційними адміністраціями Росії, тобто, по суті, легалізувати російську присутність в Україні), забути про Крим. Ймовірно, Путін під час саміту висуне ще низку вимог, прийняття яких означатиме поразку України у війні та втрату незалежності. Існує загроза, що Україні нав’яжуть "мир" на умовах Кремля. Такий "мир" стане капітуляцією, загрожує руйнацією суверенітету та масштабними потрясіннями для України. Зараз маємо об‘єднатися всі для захисту держави".

І ще кілька характерних дописів. 

Організатори мітингу вимагають від президента:

1. Керуватися винятково Конституцією України і Законом України "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях". Неприпустиме впровадження особливого статусу для цих областей.

2. Початок політичного врегулювання на окупованих територіях, включно з виборами, має розпочатися лише після повного виведення окупаційних військ і відновлення Державною прикордонною службою України контролю над українсько-російському кордоном.

3. Жодних прямих переговорів України з представниками окупаційних адміністрацій "ДНР" та "ЛНР".

4. Необхідно внести на порядок денний у рамках "нормандського формату" питання про деокупацію Криму. Жодного послаблення санкцій проти Росії до звільнення Криму.

5. Неприпустима прив‘язка переговорів щодо "мирного" врегулювання з переговорами щодо газових та інших оборудок з Росією, включно з відновленням прямої закупівлі газу у "Газпрому".

Відтак, 8 грудня на Банковій планується акція контролю за дотриманням цих вимог. Учасники попереджають, що вона є цілком мирною і триватиме з вечора 8 грудня до ранку 9-го, тобто до оголошення результатів саміту. В разі, якщо результати саміту мітингарям не сподобаються, президент "піде на поступки агресору та візьме на себе виконання незаконних і катастрофічних для України вимог, це зумовить масовий спротив української нації".

 

Акція планується масштабна, на Банковій збираються розбудувати наметове містечко. Організатори оголосили цілий перелік нагальних потреб, з яких можна зробити висновок, що готуються, в разі потреби, мітингувати не один день.

 

Лунають також заяви про те,  що нинішню владу потрібно міняти. "Перехоплюючи "естафету" від найдостойніших представників нації, нинішній Рух Опору Капітуляції бере на себе обов'язок гідно завершити справу першопроходців, і нарешті, разом із всім українським народом, здобути своїй батьківщині жадану перемогу, вказавши нинішній владі на "вихід", - пишуть в групі.

Є також пропозиції не просто пікетувати на Банковій, а поїхати до дому президента Зеленського. Нагадаємо, він в цей час буде в Парижі.

При цьому організатори прямо кажуть про те, що акція є передвісником третього Майдану. В разі капітуляції.

В групі вже опублікували інструкції для тих, хто планує взяти участь у події. Станом на 6 грудня на захід зареєструвалися тільки 338 користувача соцмережі.

Акція починається о 19.00, оголошується максимальна мобілізація. Організатори попереджують, що прибути у Київ треба до 18:00, збір на вулиці Банковій зі сторони вул. Інститутської біля входу до ОПУ. З собою треба мати теплий одяг, взуття та засоби гігієни з розрахунку перебування на вулиці дві доби.

Бажано мати: термоси, сухпай, каремати, спальні мішки, намети (про місце зберігання речей буде повідомлено окремо), зарядні пристрої до телефонів та Павербанки, документи (паспорт, водійські права). Особовий склад рекомендують розділити на групи, максимум по 10 людей і визначити керівників. На місці будуть обіцяють намети для обігріву, можливість випити гарячий напій та поїсти, будуть встановлені біотуалети. Заборонено брати з собою на акцію, будь-яку зброю, піротехніку, алкогольні напої.

Відомий вже і план проведення заходу. 8 грудня 19:00 початок акції з виступів організаторів. Встановлення наметового містечка до 22:00. Вночі активності в великому наметі, виступи бардів та корисні лекції, перегляд фільмів, тощо. Зранку, дочекавшись новин з Парижу учасники планують діяти "відповідно до рішень саміту, зазначають, що "якщо наші червоні лінії не будуть перейдені, то ми досягли мети і згортаємо містечко, якщо ж нам привезуть капітуляцію, то можливий сценарій переходу на постійно діючий протест з блокуванням урядового кварталу".

Тим часом в регіонах 9 грудня біля ОДА/РДА рекомендується встановити намет як символ солідарності з акцією "Варта на Банковій" з гаслами Руху Опору Капітуляції, запросити місцеву пресу і висвітлити на регіональній сторінці РОК. 

"Наголошуємо, що намет – це натяк президенту: якщо він привезе з Парижу капітуляцію, то буде Майдан з усіма випливаючими обставинами!", – зазначають організатори.

Що таке "Рух опору капітуляції"

"Рух опору капітуляції", за визначенням самих організаторів, є понадпартійною групою, що у в своєму складі, має прихильників різних проукраїнських політиків та партій, широко залучає всіх до протесту та робить все для єдності патріотичних сил. В Русі є представництво партій "ЄС", "Голос", "Свобода", "Сила людей", "Українська Галицька партія", громадських організацій та рухів ("Вільні люди", "Самооборона Майдану", "Захисти Україну", "Українська справа", "МНК"), ветеранських та волонтерських спільнот. Також до організації приєднався "Нацкорпус". Андрій Білецький нагадав, що "Національний Корпус" був одним з організаторів акції "Ні капітуляції!" і повідомив, що 8 грудня політична сила візьме участь у мітингу на Банковій.

Моральними авторитетами РОК названі Йосиф Зісельс, Оксана Забужко, Юрій Макаров, Сергій Квіт, Данило Лубківський, Роман Безсмертний, Володимир Огризко, Володимир Василенко.

Рух має регіональні представництва на Прикарпатті, Буковині, Волині, Поділлі і Галичині, і осередки в усіх областях і об’єднує  "ветеранів україно-московської війни, вишколених солдатів та офіцерів, добровольців та волонтерів".

Бенефіс "Руху опору капітуляції" відбувся 14 жовтня цього року акцією "Марш Ні капітуляції", в якій взяли участь, за різними оцінками, близько 10 тисяч людей. Наступні акції в різних містах України "Рух" організував 21 листопада.

"Рух опору капітуляції" пов'язують з народним депутатом України попереднього скликання Андрієм Левусом. Під час Революції гідності він був керівником комендатури Самооборони Майдану. 

ДРУГА – "Червона лінія"

На той же день, але з 13.00 по 18.00 і на Майдані Незалежності заплановано ще одну акцію "- Червоні лінії для Зеленського".

Тут вже під свої прапори людей збирають Порошенко, Вакарчук і Тимошенко. Вони опублікували групове звернення.

Невдовзі стало відомо, що до "триумвірату" приєдналися ще кілька політичних сил: Всеукраїнське об’єднання "Свобода" Олег Тягнибок, Українська добровольча армія і Дмитро Ярош, Політична партія "Демократична сокира" і Юрій Гудименко та "Рух опору капітуляції".

Саме так, "Рух Опору Капітуляції" заявив, що вітає спільну заяву парламентських фракцій "Європейської Солідарності", ВО "Батьківщина", "Голосу" з приводу майбутньої участі президента в саміті "нормандської четвірки", а також ініціативу згаданих сил провести спільну акцію в неділю о 13:00. 

Тут тих, хто зареєструвався і висловив намір приєднатися до "Червоної лінії" значно більше, ніж у випадку з "Вартою". Але зрозуміло, що в обох випадках участь візьмуть не тільки ті, хто "акредитувався" і не всі з тих, хто підписався на захід на його сторінці.

При цьому на сторінці заходу - майже ніякої активності. 

Загалом, плани на 8 грудня за багатьма ознаками виглядають як такий собі майданний карго-культ. Збережено майже всю атрибутику: цілодобовий мітинг, наметове містечко, бутерброди, виступи. Хіба що без конфліктів з правоохоронцями і сподіватимемося, що без цього обійдеться. Таким чином мітингарі планують тиснути на владу, лякаючи її примарою третього Майдану, щоб не допустити прийняття антиукраїнських рішень. Але і владі давно відомо, яким засобом народного тиску може стати Майдан і до чого це може призвести, тому дуже цікаво, як повідомлення, що надходитимуть з Парижа, перекладатимуть на Банковій, і як на них реагуватимуть біля Банкової.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"