В ОБСЄ закликають Росію "не затуляти рота" кримським журналістам

В Організації з безпеки і співпраці в Європі висловили стурбованість через загрозу свободи вираження і засобів інформації в анексованому Росією Криму
Depo.Життя
19 квітня 2016 23:30
ФОТО: depo.ua

Зокрема, як заявила представник ОБСЄ у справах свободи засобів інформації Дуня Міятович, занепокоєння викликає залякування кримського журналіста Миколи Семени: вранці його будинок в Сімферополі обшукали, його комп'ютерне обладнання вилучили, самого журналіста затримували на кілька годин і відпустили під підписку про невиїзд, передає depo.ua з посиланням на "Крим.Реалії".

"Це затримання свідчить про нагальну необхідність покласти край свавільній практиці затикання рота журналістам в Криму", - підкреслила Міятович.

Вона також звернула увагу на те, що подібні акції залякування були здійснені в цей же день і проти кількох інших жителів Криму, зокрема, проти фотографа Леньяри Абібулаєвої і проти Руслани Люманова.

Нагадаємо, вранці 19 квітня підконтрольний Росії прокурор Криму Наталія Поклонська заявила про порушення кримінальної справи щодо кримського журналіста за статтею російського законодавства про "сепаратизм" за публікації в ЗМІ. Імені та прізвища журналіста Поклонська не називала. Пізніше стало відомо, що мова йде про журналіста Миколу Семену.

Адвокат Еміль Курбедінов розповів про проведення обшуків і затримання ще двох журналістів в Криму.

У російській прокуратурі Криму повідомили про слідчі дії щодо низки журналістів, у яких пройшли обшуки 19 квітня.

За інформацією ЗМІ, обшуки 19 квітня пройшли по семи адресами - в Сімферополі, Ялті та Севастополі.

Пізніше Миколу Семену відпустили під підписку про невиїзд.

Голова Незалежної медіа-профспілки України Юрій Луканов назвав обшуки у кримських журналістів 19 квітня тиском на вільну пресу. Він повідомив, що НМПУ вже готує заяву-звернення до міжнародних організацій з проханням вплинути на ситуацію.

Міністерство інформаційної політики України готує звернення до правоохоронних органів України, міжнародні організації, в тому числі представнику ОБСЄ зі свободи ЗМІ Дуні Міятович, в зв'язку з обшуками і затриманнями кримських журналістів у Криму 19 квітня.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя