UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

В НСЗУ бояться, що через коронавірус люди з туберкульозом залишаться без лікування

Пандемія коронавірусу може вплинути на ситуацію із захворюваністю на туберкульоз, пацієнти з туберкульозом - в групі ризику
 

В НСЗУ бояться, що через коронавірус люд…
Фото: ЕРА

Про це повідомила Національна служба здоров'я (НСЗУ), передає Depo.ua.

Згідно з релізом НСЗУ з посиланням на головного лікаря Одеського обласного центру соціально значущих хвороб Одеської облради Світлану Єсипенко, головне завдання медиків під час пандемії – забезпечити дистанційне лікування таких хворих.

"Пандемія коронавірусу, що накладається на високі рівні поширення туберкульозу, може мати тяжкі наслідки. Про це свідчить досвід Китаю, де виникли проблеми з діагностикою туберкульозу та забезпеченням лікування цієї хвороби. Під час пандемії коронавірусу хворі з туберкульозом входять до групи ризику. Для нас, медиків, важливо організовувати дистанційне лікування під контролем та безперебійне забезпечення хворих на туберкульоз необхідними ліками", – зазначила лікар.

У свою чергу т.в.о. голови НСЗУ Оксана Мовчан наголосила, що після старту Програми медгарантій 1 квітня лікування хворих на туберкульоз буде для них безкоштовним. На це в програмі на 2020 рік передбачено 835,831 млн грн, за лікування одного пацієнта НСЗУ заплатить медзакладам 20,663 тис. грн.

"Жоден пацієнт з туберкульозом, який потребує медичної допомоги, не залишиться без неї. У нього буде вибір серед багатьох лікарень, адже зі стартом Програми медичних гарантій принцип "гроші йдуть за пацієнтом" буде працювати не лише на первинній ланці медичної допомоги. Пацієнт обере заклад, в якому хоче лікуватися, а НСЗУ заплатить за це лікування закладу за договором", – зазначила Мовчан.

Тариф передбачає діагностику, лікування в амбулаторних умовах й умовах стаціонару. Лікарські засоби закуповують за централізованими програмами МОЗ, уточнила т.в.о. голови НСЗУ.

Нагадаємо, як повідомив раніше в.о. генерального директора Центру громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я Ігор Кузін, у рамках медичної реформи змінюється підхід до лікування туберкульозу зі стаціонарного на амбулаторний

Станом на ранок 25 березня від коронавірусу COVID-19 загинуло 18 901 людина, кількість хворих зросла до 422 652.

Станом на 25 березня 07:00 в Україні зафіксовано 113 випадки коронавірусної хвороби COVID-19.

Довідка: Вперше невідома раніше пневмонія була діагностована 12 грудня минулого року в китайському місті Ухань.

За інформацією китайських вчених, людина могла заразитися на коронавірус від змій. Ймовірно, це сталося через те, що на ринку морепродуктів в Ухані торгували не тільки рибою, але і зміями. Також дослідники повідомили, що ген коронавірусу є гібридом вірусу змії і кажанів. Вони додають, що спочатку кажани заразили коронавірусом змій, а вже від них недуга передалася людині.

11 березня ВООЗ оголосила пандемію коронавірусу на планеті.

11 березня в Україні на три тижні ввели карантин через коронавірус.

Читайте також: В Україні карантин через коронавірус: Що відбувається

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme