В Криму стали більше скаржитися на пенсії

Мешканці анексованого Росією Криму стали частіше скаржитися на порушення прав людини, розмір пенсій і проблеми із землею
Depo.Життя
17 червня 2016 23:05
ФОТО: depo.ua

Це випливає з статистики, яку уповноважений з прав людини в Росії Тетяна Москалькова привела в п'ятницю, 17 червня, передає depo.ua з посиланням на РБК.

Москалькова порівняла дані за перші п'ять місяців 2016 року з аналогічним періодом за 2015 рік.

"На 80% збільшилася кількість звернень про порушення прав людини в Південному федеральному окрузі, в Криму - на 75%", - заявила уповноважений.

"Уповноважений з прав людини" в Криму Людмила Лубіна також фіксує зростання скарг. У 2014 році жителі анексованого Криму направили їй 680 звернень, в 2015-му - 4200, сказала РБК Лубіна, яка була призначена омбудсменом 9 липня 2014 року.

За її словами, після закінчення так званого перехідного періоду, який тривав до 1 січня 2015 року, громадяни Криму стали скаржитися на скорочення розміру пенсій.

Відразу після анексії Криму Росією в кінці березня 2014 року кримська влада за рахунок дотацій з федерального бюджету і самостійного перерахунку змогли зробити розмір кримських пенсій вище, ніж в інших регіонах Росії.

"Після закінчення перехідного періоду, який російська влада визначили для синхронізації кримського законодавства з федеральним, виплати стали розраховуватися за загальноросійським правилами, пояснила Лубіна", - пише РБК.

Також, жителів окупованого Криму хвилює питання реєстрації землі.

"Люди зіткнулися з проблемами при реєстрації своїх ділянок. В Україні можна було оформити власність за чотирма видами земельних ділянок. Російські ж закони не надавали можливість приватизації", - заявила Лубіна.

РанішеДмитро Медведєв заявив, що уряд повинен у 2017 році повернутися до індексації пенсій в країні за рівнем фактичної інфляції, якщо будуть створені умови для цього.

Нагадаємо, що 23 травня Медведєв нахамив кримським пенсіонерам, які попросили підвищення виплат: "Просто грошей немає зараз. Знайдемо гроші, зробимо індексацію. Ви тримайтеся тут, вам всього доброго, гарного настрою і здоров'я". 

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя

Мітки: Крим, пенсії