В Київо-Печерській лаврі вже проповідують, що томос комусь затьмарив Різдво

Для Української православної церкви (Московського патріархату) отримання помісною Православною церквою України томосу про канонічну автокефалію і незалежність від Москви стало подією, що "затьмарила Різдво", а так не мало б бути

Про це заявив один із чільних діячів українського підрозділу Російської православної церкви, повідомляє Depo.ua з посиланням на РадіоСвобода.

Як заявив керуючий справами УПЦ (МП) митрополит Антоній (Паканич), отримання томосу є "подією земного характеру", яка не має "затьмарити" свято Різдва.

"Таких подій у нашій історії було дуже багато. Їх вважали великими, а потім вони стали ганьбою і для церковної історії, і для людей, які підписували ці документи", – заявив митрополит після привітання вірян у Києво-Печерській лаврі, що наразі в користуванні УПЦ (МП), зі Святвечором.

"Дуже часто такі церковні документи слугували труднощами, а сьогодні про них знають лише церковні історики", – додав він.

Раніше 6 січня інший чільний діяч УПЦ (МП), голова синодального інформаційно-просвітнього відділу архієпископ Климент (Вечеря) в інтерв'ю російському державному агентству "ТАСС" заявив, що його церковна структура нині не бачить можливості для діалогу з ПЦУ і не буде проводити з її священнослужителями спільні богослужби. Архієпископ також стверджував, ніби надання томосу узаконило і ще поглибило "розкол" в українському православ'ї.

Нагадаємо, завтра, 7 січня президент України кличе всіх разом помолитися на Софійській площі.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна