В Іспанії поцупили п'ять картин Френсіса Бекона вартістю 30 млн євро

В Іспанії сталася одна з найбільших крадіжок картин за останні десятиріччя
Depo.Життя
14 березня 2016 15:29
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посилнанням на видання El Pais.

З приватного особняка у центрі Мадрида було викрадено 5 картин ірландського художника-експресіоніста Френсіса Бекона, який помер в Іспанії у 1992 році.

Оціночна вартість викрадених картин – 30 млн євро.

Крадіжка сталася ще у червні минулого року. Незважаючи на те, що злочин стався близько дев'яти місяців тому, ні поліція, ні сам власник робіт не оприлюднили раніше цю інформацію.

Злодії скористалися тим, що у будинку нікого не було протягом кількох годин. Злочинцям вдалося відключити сигналізацію і покинути будівлю непоміченими разом із творами мистецтва.

Френсіс Бекон у своїй майстерні. Фото artgallery.nsw.gov.au
Ніхто з сусідів не бачив і не чув нічого незвичайного.

Будинок, в якому знаходилися твори мистецтва, розташований у спокійному районі Мадрида неподалік від будівлі іспанського сенату.

Картини належали одному з друзів Бекона.

Джерела видання ABC повідомляють, що картини могли належати людині з ініціалами J. C. B., тобто Хосе Капело Бланко (José Capelo Blanco), який протягом останніх чотирьох років життя Бекона був його коханцем.

Правоохоронні органи Іспанії наразі ведуть пошуки картин як у королівстві, так і за його межами. За попередньою інформацією, роботи Бекона досі знаходяться на території країни.

Тим часом експерти зазначають, що злодіям буде вкрай важко продати картини Бекона.

Триптих Бекона "Три ескізи до портрета Люсьєна Фрейда". Фото artsjournal.com
"Нелегко продати роботи Френсіса Бекона, великі чи малі, не потрапивши до поля зору тих, хто постійно цікавиться настільки рідкісним сектором мистецтва", – розповів виданню The Guardian на умовах анонімності арт-експерт.

Ірландець за походженням, Бекон помер у Мадриді в 1992 році у 82-річному віці. Смерть художника лише підігріла його популярність, тож у 2013 році його триптих 1969 року "Три ескізи до портрета Люсьєна Фрейда" пішов з молотка за 90 мільйонів фунтів, встановивши світовий рекорд.

Френсіса Бекона вважають одним із найвидатніших сучасних митців, порівнюючи вагу його творів із полотнами Пабло Пікассо та Енді Воргола.

В Іспанії поцупили п'ять картин Френсіса Бекона вартістю 30 млн євро - фото 1

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя