В Ісландії заборонили продаж батончиків із цвіркунами

Ісландська влада заборонила продаж енергетичних батончиків із цвіркунового борошна
Depo.Життя
22 січня 2016 08:59
ФОТО: depo.ua

Причиною став регламент ЄС, згідно з яким для харчових виробів з вмістом екзотичних компонентів тваринного походження необхідний дозвіл Єврокомісії, повідомляє depo.ua з посиланням на ТАСС.

Енергетичні батончики із цвіркунового борошна потрапили під заборону в Ісландії. Через всього тиждень після того, як компанія Crowbar Protein, заснована в 2014 році двома уродженцями Ісландії, почала продавати свій унікальний продукт на місцевому ринку, їй довелося відкликати першу партію батончиків з ісландських магазинів.

Причиною стало положення регламенту ЄС, згідно з яким для продажу харчових виробів, до складу яких входять екзотичні компоненти тваринного походження, наприклад, борошно з цвіркунів, необхідний дозвіл Єврокомісії.

Хоча Ісландія не входить до Євросоюзу, в кінці жовтня дотримання цієї норми стало обов'язковим і на території острівної держави. Засновники компанії, однак, не підозрювали про це і заявили в інтерв'ю газеті "Моргунбладід", що вже передали до компетентних органів документи і тепер чекають дозволу влади.

Про білкові батончики Jungle bar стало відомо після того, як ісландський дизайнер Буї Адальстейнссон і маркетолог Стефан Тороддсен торік почали на інтернет-сайті Kickstarter збір коштів для створення унікального спортивного харчування з комах, отримавши без малого $ 28 тис. від користувачів, що схвалили їх проект.

Молоді ісландські бізнесмени стверджують, що батончик з додаванням цвіркунового борошна не тільки смачний і корисний, але й сприяє захисту навколишнього середовища. Справа в тому, що для отримання 1 кг білка з цвіркунів потрібно всього лише 1,7 кг корму і 8 літрів води, а щоб отримати таке ж його кількість від корів, необхідно 10 кг корму і 8,3 тис. літрів води.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя