В "Головній темі" розповіли, що робити, якщо ви заборгували в іноземній валюті, коли вона була дешевшою

Усі ми  пам'ятаємо, як у 2008-му долар різко зріс із 5-ти гривень до восьми, потім у 2014-му - до 12. Далі  стрибав і до 30, і навіть вище. Торік зелений помітно здешевів, а вже цієї осені знову пішов угору. Та найбільше за стрибками валютних курсів стежать ті, хто взяв валютний кредит. В суспільно-резонансному проєкті "Головна тема" з Оленою Кот на каналі "Україна" розповіли про найдієвіші методи - що робити, якщо ви заборгували в іноземній валюті, коли вона була дешевшою

У 2006 році Олена позичила в банку 70 тисяч доларів на купівлю квартири, коли курс був ще по 5! Але тепер її житло знецінилося удвічі, утім борг перед банком зріс уп’ятеро! Тепер вона боїться, що через стрибок курсу долара, який перетворив її на боржницю, може втратити не тільки дах над головою, а й життя, адже їй погрожують колектори. Така ситуація – не рідкість в Україні. Та як її ефективно вирішити, в "Головній темі" розповів юрист Юрій Білоус, який спеціалізується на позиках та кредитах.

Якщо позичальнику немає чим виплатити кредит, експерт радить привернути на це увагу банку і довести, що у нього дійсно виникли фінансові труднощі.

"Потрібно звернути увагу банку на те, що у вашому житті трапилися якісь непередбачені важкі обставини - втрата роботи, розлучення, розподіл майна, важка хвороба, смерть родичів і інші обставини, які вплинули на ваше фінансове становище", - зазначив Юрій Білоус.

Певна річ, такі обставини треба підтвердити банку документально, наприклад, за допомогою довідки з лікарні чи трудової книжки. У такому разі банк піде вам на поступки. Але є один секрет. Звертатися по допомогу треба не до звичайних менеджерів банку, а одразу до вищого керівництва. Це складніше, але результат буде швидшим і якіснішим!

"Треба намагатися пробитися на особистий прийом до керівника вищого рівня. Окремого відділення керівник не розуміє всієї глибини моменту - можливо не знайомий з усіма рекомендаціями НБУ", - пояснив юрист.

Після цього з банком можна домовитися або про реструктуризацію боргу, або про дисконтне погашення.

За словами Юрія, реструктуризація боргу фізичної особи – це такі умови, коли ви можете розкласти заборгованість на такий період, в який вам це посильно, і такими сумами, які теж реально буде вносити. Таким чином, героїня "Головної теми" Олена можете попросити в банку дозволу повернути борг не за 15 років, а за 25, зменшити суму щомісячного платежу удвічі - не 850 доларів, а 400, та добитися зменшення ставки за кредитом, щоб сплачувати, наприклад, не 12% річних, а 10.

Інший варіант, який пропонує адвокат, - дисконтне погашення боргу. Тобто повернути банку лише частину грошей. Але є одна умова – треба погасити одним платежем. Так, Олена замість п'ятдесяти семи тисяч доларів боргу може сплатити у три-чотири рази менше! Бо її квартира відтоді, як вона брала кредит, значно здешевіла! Та і частину позики Олена встигла погасити до стрибка курсу валюти. Банк може взяти все це до уваги і порахувати їй залишок боргу від сьогоднішньої, більш дешевої, ціни на її квартиру. Головне, щоб нову суму Олена погасила єдиним платежем.

 

 

Дивіться програму "Головна тема" щосуботи о 20:00 на каналі "Україна"!

 

                                                                                        

Довідка про телеканал "Україна"

"Україна" – провідний національний телеканал країни. За підсумками 2019 року "Україна" впевнено утримує першість серед українських каналів за основними аудиторіями. За аудиторією 18-54 (50 тис.+)* середня частка (shr,%) каналу "Україна" у 2019 році становила 11 %, рейтинг (rat, %) – 1,37%. За аудиторією 18+ (50 тис.+)**: частка – 15,59%, рейтинг – 2,56%. За аудиторією 4+ (Вся Україна)***: частка – 14,82%, рейтинг – 2,32%. Дані дослідження телеаудиторії належать Індустріальному Телевізійному Комітету (ІТК), надані каналом "Україна" за показниками rat%, shr%. Детальніше — в глосарії ІТК.

Загальне покриття телеканалу "Україна" на червень 2018 становить 96,06% всіх домогосподарств України. Передача сигналу здійснюється за допомогою аналогової передавальної мережі, кабельних мереж, мережі цифрового мовлення Т2 і через супутник. В ефірі телеканалу представлені різні жанри телевізійного контенту: інформаційні, інформаційно-аналітичні, суспільно резонансні програми, соціальні ток-шоу, мелодраматичні, комедійні, детективні серіали і фільми, розважальні проєкти, гумористичні шоу, футбольні трансляції. Активно розвивається виробництво власних телепрограм, фільмів і серіалів.

Медіа-холдинг "Медіа Група Україна" об'єднує національний телеканал загального інтересу "Україна", загальнонаціональний інформаційний телеканал "Україна 24", молодіжний телеканал НЛО TV, телеканал  Індиго TV, тематичні канали  "Футбол 1"/"Футбол 2" і "Футбол 3", міжнародні канали Ukraine 1/Ukraine 2 і NLO TV 1/NLO TV 2, телеканали "Донбас", "34 телеканал", "Сигма", медіа-агентство повного циклу "Медіа Партнерство Баінг", оператора супутникового мовлення Xtra TV, ОТТ-платформу OLL.TV, продакшн-компанії "Теле Про" і "Допоможемо ТБ", мультимедійну платформу СЬОГОДНІ – теленовини "Сьогодні", сайт segodnya.ua; кросплатформний проєкт Vogue.UA. Директор "Медіа Групи Україна" – Євгеній Бондаренко. За додатковою інформацією звертайтеся, будь ласка, до прес-служби ТОВ "Медіа Група Україна": [email protected].  

Технічні параметри прийому сигналу:

Канал "Україна" Супутник Astra 4A, транспондер В22, частота прийому 12130 MHz, орбітальна позиція 4,8 ° східної довготи, поляризація вертикальна лінійна, символьна швидкість 27500 Мбод, FEC ¾, DVB-S, MPEG2, вид сигналу кодований, умовний доступ viaccess 2.6 (4.0)

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme