В Азовському морі майже зникла риба

В акваторії Азовського моря для повноцінного промислового вилову залишилось лише три види риб, тоді як раніше їх було близько сорока
Depo.Життя
23 травня 2016 18:09
ФОТО: depo.ua

За даними Державної екологічної інспекції (ДЕІ) України, за останнє десятиліття в Азовському морі більш ніж у сто разів зменшився обсяг вилову піленгаса, в десять разів — судака, камбали-калкан, передає depo.ua з посиланням на Експрес.

Основною причиною в інспекції вважають масове забруднення Азовського моря виробничими і побутовими стоками, нераціональне ведення рибного господарства і неналежну охорону водних живих ресурсів.

Значної шкоди завдає браконьєрство, яке за останні роки досягло загрозливих масштабів, придбавши ознаки організованої злочинності.

Екологи стверджують: ще недавно рибні запаси здавалися практично невичерпними, проте сьогодні загибель Азовського моря здається неминучою через безперервне знищення риби.

"Пішли в далеке минуле часи, коли можна було ловити рибу, сидячи у себе на ганку, — говорить голова Асоціації рибалок України Олександр Чистяков. — Азовське море вважалося перлиною в СРСР, бо було в 6,5 разу вище за рибопродуктивність Каспійського моря. Зараз рибні запаси Азова не тільки підірвані — вони знищені. І це сталося не вчора, а протягом останніх двадцяти років відбувається споживче, грабіжницьке ставлення до Азовського моря що деколи межує із злочином. Хоч і виписуються ліміти сьогодні на вилов близько 30 видів риби в Азовському морі, але 95 відсотків усього вилову на Азові становить лише — тюлька, хамса та бичок. Решта видів риби виловлюються в мізерній кількості".

Згідно з даними Бердянського територіального відділу Азоврибоохрани за минулий 2015 рік в Азовському морі було виловлено 16 738 т. риби. Основну частину, з усього видобутого, складають бички (10 706 т.), тюлька (5 573 т.), і хамса (209,5 т.).

Іншу частку виловів складають такі види риб як піленгас, судак, карась, тарань та інші.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя