В Австралії очевидці Голодомору запалили символічну свічку пам'яті

В Австралії, в межах міжнародної акції "Запалімо свічку пам'яті", очевидці Голодомору 1932-1933 років в Україні запалили символічну свічку пам'яті за жертвами

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на "Укрінформ".

"Я чекала цього часу 92 роки", - сказала Надія Кулик, яка разом із Домною Дацків та Клавою Дяченко, які теж пережили великий голод, запалила символічну свічку.

Сама церемонія, поминальна панахида за жертвами Голодомору, яку відслужили отці Симон Цькуй та Михайло Смолинець, а також урочисте віче в межах акції відбулися в українській греко-католицькій церкві святого Андрія та у Домі української молоді в Сіднеї.

"Я вклоняюся тим, хто вижив у цій трагедії... Пам'ять про ці страшні події є запорукою того, що ми повинні ніколи більше не допустити їх повторення", - наголосив посол України в Австралії Микола Кулініч.

Водночас голова Союзу українських організацій Австралії Стефан Романів повідомив, що світове українство створює міжнародну структуру, до якої увійдуть нащадки жертв Голодомору, які вже цього року на рівні ООН представлять свідчення про ці жахливі події.

"Сьогодні Австралія молиться про допомогу фермерам, які втратили урожай унаслідок посухи. В Україні голод не був природним, він був штучно створеним геноцидом, який мав на меті винищення українців. І ми не дозволимо про це забути", - наголосив Романів.

Нагнадаємо, з 1 вересня, за 85 днів до Дня пам'яті жертв Голодомору, Україна та світ почали вшановувати загиблих під час геноциду 1932-1933 років українців.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #Україна