В анексованому Криму залишилась лише одна україномовна школа, - ООН

Моніторингова місія Організації об'єднаних націй (ООН) з прав людини зафіксувала скорочення кількості дітей, які отримують освіту в анексованому Російською Федерацією Криму українською мовою

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на DW.

Дана інформація міститься в тематичній доповіді "Про ситуацію з правами людини в тимчасово окупованих Автономній Республіці Крим та місті Севастополі", яку підготувало Управління Верховного комісара ООН з прав людини.

Зазначається, кількість кримських дітей, які отримували освіту українською мовою у 2017-2018 навчальному році, скоротилась на 14% порівняно з попереднім навчальним роком.

У зазначений період викладання українською мовою забезпечувалось лише однією школою на півострові та у 13-ти україномовних класах російськомовних шкіл, де загалом навчались 318 дітей.

За даними ООН, ця стійка тенденція до зменшення викладання українською мовою пояснюється асиміляцією у переважно російськомовному середовищі та різними стримувальними чинниками.

Зокрема у доповіді відзначаються випадки тиску на адміністрації шкіл та на батьків учнів.

"Колишня учителька з Ялти повідомила, що батьків, які вимагають, щоб їхні діти отримували освіту українською мовою, вносять до списків, які передаються ФСБ", – йдеться у тексті доповіді.

Нагадаємо, 13 вересня повідомлялося, що окупованому Криму замість українських класів відкрили "кадетські класи прикордонних військ Росії".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme