В Amnesty International розповіли, хто під загрозою в окупованому Криму

В окупованому Криму переслідують не тільки кримських татар, а гайки закручуються все більше
Depo.Життя
5 листопада 2016 15:59
ФОТО: depo.ua

Про це заявив Красимір Янков, дослідник Amnesty International по Україні, Молдові та Білорусі, який був членом правозахисної делегації, що відвідала Крим, передає Depo.ua із посиланням на "Крим. Реалії".

"Я б сказав так: у Криму переслідують не тільки кримських татар і переслідують не всіх кримських татар. Ми знаємо, що якась частина кримських татар повністю підтримує російську владу і співпрацює з нею. Численні викрадення людей у Криму і кримінальні переслідування пов'язані з інакомисленням. Журналіст Микола Семена ‒ не кримський татарин, але він "проходить" за тією ж статтею, як і Ільмі Умеров ‒ заступник голови Меджлісу, Вадим Сірук ‒ не кримський татарин, але він також проходить у "справі Хізб ут-Тахрір", напевно, є й інші аналогічні приклади", - сказав правозахисник.

На його думку, переслідувань за етнічною приналежністю немає, але так виходить, що у зв'язку з приєднанням Криму до Росії, кримські татари становлять основну групу людей, які не згодні з тим, що сталося. Саме тому в зазначених кримінальних справах більше кримськотатарських прізвищ.

За даними Янкова, свободи продовжуються звужуватися.

"Основні тенденції залишаються незмінними: це повсюдне звужування свобод самовираження, мирних зібрань та асоціацій. Все це, так само як і відсутність ефективних розслідувань щодо тих людей, які були викрадені, ми відзначали ще на початку минулого року. Зараз всі ці тренди тільки посилюються. Більше того, сьогодні ми не просто говоримо про нехтування свободою слова та звужування прав на свободу самовираження, ми говоримо про кримінальне переслідування інакомислення. І на це ми хочемо особливо звернути увагу, тому що для нас очевидний факт того, що в Криму все тугіше закручують гайки. Дуже важко і страшно висловлювати свою позицію, якщо вона не відповідає офіційній позиції влади", - зазначив Янков. 

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя